Galatasaray'da Domenec Torrent'in sözleri antrenmana damga vurdu

Fatih Terim'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna oturan Domenec Torrent, dün takımla birlikte ilk idmanına çıktı. Torrent'in sözleri antrenmana damga vurdu. Torrent'in sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Galatasaray'da Domenec Torrent'in sözleri antrenmana damga vurdu
13 Ocak 2022 - 09:41

Fatih Terim'in ayrılığı sonrası Galatasaray'ın başına geçen 59 yaşındaki İspanyol teknik direktör Domenec Torrent, dün takımla birlikte ilk idmanına çıktı. Topun rakipte kalmasını hiç sevmediğini söyleyen Torrent'in oyuncularına yönelik sözleri antrenmana damga vurdu.

"BENİ GERERSİNİZ!"
Domenec Torrent, "Eğer karşınızdaki takım 2 kanat ve bir forvetle üstünüze geliyorsa, 4'lü savunmaya geçmek zorundasınız. Sadece 4-4-2'de dengeli bir oyun olur. Burada da sizin belirleyeceğiniz hücum ve defans çeşitliliği sonucu belirler. 4-3- 3 boşlukları dengelemek için en iyi sistem diyemem. Hiçbir sistem diğerinin önüne geçemez. Her zaman rakibe göre değişir. Top rakibin ayağında 10 saniyeden fazla kalırsa beni gerersiniz. Top rakipte uzun kalınca geriliyorum. Bir an önce topu tekrar kazanmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Torrent, "Pep Guardiola ile çalışırken her hafta farklı baskılar yaptık. Saha içindeki plan, rakibe göre değişir. Eğer karşınızdaki 4-2-3-1 oynuyorsa sizin orta sahanızda 1 futbolcu fazla olmalı. Böylece diğer oyuncularınız için avantaj sağlarsınız. Burada futbolcu kimlikleri de önemli." dedi.

Domenec, "Çift forvet oynayıp aynı süratle pas alışverişi yapmak istiyorsanız, bazı orta alan oyuncularını sahada serbest bırakmalısınız. Burada da elinizdeki adamlarınızın kimlikleri önemli. Örneğin De Bruyne ve İlkay'la oynamak başka bir şey, Fernandinho ve Rodri ile oynamak başka... De Bruyne ve İlkay, orta sahadaki güvenliği artırmaz ama rakibin üstüne daha fazla gelir. Fernandinho ve Rodri'de ise daha garantili bir anlayışınız olur." yorumunu yaptı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum