Futbol tarihine geçecek olay: Bayern Münih maçı 12 kişiyle oynadı

Almanya'da Freiburg ile Bayern Münih arasında oynana mücadelede futbol tarihine geçecek bir olay yaşandı. Oyuncu değişiklikleri sırasında bir karışıklık meydana geldi. Bayern Münih, sahada 12 kişi oynadı.

Futbol tarihine geçecek olay: Bayern Münih maçı 12 kişiyle oynadı
03 Nisan 2022 - 09:59


 

Bundesliga'nın 28. haftasında Bayern Münih, deplasmanda Freiburg'u 4-1 mağlup etti. Ancak maça 12 kişi oynayan Bayern damga vurdu.

Mücadelenin 84. dakikasında sahalarda ender rastlanan bir olay meydana geldi. Bayern Münih cephesi oyuncu değişikliği yapmak istedi.

Aynı dakikalarda ev sahibi ekip de değişiklik yapıyordu. Bayern Münih'te Coman, yerini Sabitzer oyuna girerken, Süle de Tolisso'nun yerine değiştirildi. Bu esnada sahada bir karışıklık oldu. Konuk ekip, 12 kişi ile 17 saniye oyunda kaldı.

Mücadelenin 4. hakemi oyunun durmasını istedi. Oyuncu değişikliklerinde bir karışıklık olduğunu anlayan hakem, Bayern Münih kulübesi ile iletişime geçti. Bu sırada maçın orta hakemi Dingert de ne olduğunu anlayamadı. Kurallara göre ihlal yapan oyuncular sarı kartla cezalandırılması gerekirken hakem, sadece oyuncularla konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum