Fransa'dan milli takım kararı: AB üyesi ülkelerden olmayan futbolcular milli takımlarına gidemeyecek!

Fransa'da 1. ve 2. futbol liglerinde forma giyen oyuncular, koronavirüse karşı alınan tedbirler nedeniyle Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan ülkelerdeki milli maçlara katılamayacak.

Fransa'dan milli takım kararı: AB üyesi ülkelerden olmayan futbolcular milli takımlarına gidemeyecek!
18 Mart 2021 - 21:24 - Güncelleme: 18 Mart 2021 - 21:30
Fransa Profesyonel Futbol Ligi, mart ayı sonunda oynanacak milli maçlarla ilgili şaşırtan bir karar aldı. Alınan karara göre; Ligue 1 ve Ligue 2 ekipleri, AB dışından olan oyuncularını milli takıma göndermeme hakkına sahipler... Bu kararın, Fransa'da uygulanmakta olan koronavirüs salgını önlemleri neticesinde alındığı bildirildi.

Fransa'da, AB dışından gelenlerin bir hafta karantinada kaldığı hatırlatılırken, kulüplerin oyuncularını önemli karşılaşmalarda oynatamayacağı ifade edildi. Karar aynı zamanda Avrupa kıtası dışında oynanacak milli maçlar için de geçerli olacak.

Fransız basını kararın, Lille'de forma giyen Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Zeki Çelik gibi milli oyuncuları da ilgilendirdiğini açıkladı. Aynı şekilde Lyon forması giyen Hollandalı yıldız Memphis Depay'ın da A Milli Takımla İstanbul'da maç yapacağı için milli takıma gidemeyeceği bildirildi. PSG forması giyen ve Senegal Milli Takımı'na davet alan Idrissa Gueye ve Abdou Diallo'nun Paris'te kalacağı kaydedildi. Kıta dışında oynayacak Fransa Milli Takımı'nın ise bu karardan muaf tutulacağı aktarıldı.

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında 24 Mart'ta Hollanda, 27 Mart'ta Norveç'te ve 30 Mart'ta Letonya ile karşı karşıya gelecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum