Fox TV'den "Maske Kimsin Sen?" programı hakkında yeni karar: RTÜK inceleme başlatacaktı

FOX TV, ilk bölümleriyle sosyal medyada gündem olan 'Maske Kimsin Sen?' programıyla ilgili sürpriz bir karar aldı. Söz konusu program için RTÜK, inceleme başlatacağını duyurmuştu.

Fox TV'den "Maske Kimsin Sen?" programı hakkında yeni karar: RTÜK inceleme başlatacaktı
04 Ocak 2022 - 11:16


Tansel Öngel'in sunduğu, jüri koltuğuna Eda Ece, Melis Sezen, Alican Yücesoy ile Doğu Demirkol'un oturduğu "Maske Kimsin Sen?" yarışması sosyal medyada gündem olmuştu.

Ünlü isimlerin, maske ve kostüm kullanarak kimliklerini gizleyip şarkı söylediği ve jüri üyelerinin de yarışmacıların kim olduklarını bulmaya çalıştığı 'Maske Kimsin Sen' yarışması eleştirilerin hedefi olmuştu

Yarışmada maskelerin çok korkutucu olduğu ve pagan figürleri içerdiği öne sürülürken, programda satanizm propagandası yapıldığı iddia edildi. Sosyal medyada birçok troll hesap tarafından, söz konusu yarışmanın yayından kaldırılması istendi. Yarışma iktidara yakın medya tarafından da hedef alındı.

RTÜK İNCELEME BAŞLATMIŞTI
Son olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK), FOX TV'de yayınlanan 'Maske Kimsin Sen?' isimli program hakkında inceleme başlatacağı duyurulmuştu. RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, bir sosyal medya kullanıcısına verdiği yanıtta, program hakkında inceleme başlatılacağını söylemişti.

FOX TV'DEN YENİ KARAR
Normalde haftada tek bölüm olarak cumartesi akşamları yayınlanmaya devam edecek yarışma için FOX TV yönetiminden sürpriz bir hamle geldi.

Yayın akışında değişikliğe giden kanal, yarışmayı önümüzdeki hafta sonu da iki akşam yayınlama kararı aldı. Maske Kimsin Sen? 8 Ocak Cumartesi ve 9 Ocak Pazar akşamları yeni bölümleriyle seyirciyle buluşacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum