Fırıncılar Federasyonu'ndan ekmek fiyatlarına yeni zam sinyali

2022'nin ilk günleri zam yağmuruyla geçerken bir başka zam sinyali ekmekten geldi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Ertan enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir" dedi.

Fırıncılar Federasyonu'ndan ekmek fiyatlarına yeni zam sinyali
03 Ocak 2022 - 13:10


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, buğday fiyatlarına zam gelmesinin ardından Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Balcı, ekmek fiyatlarına zam gelebileceğinin sinyalini verdi. Balcı, "Artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir. Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu" dedi.

Balcı, şu ifadeleri kullandı:
"2021'de sağladığımız başarıyı 2022'de de gerçekleştirmek istiyoruz. Odun fiyatları çok pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum. Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil. Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir. Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum