Filenin Sultanları'na skandal yorum: "Federasyona söyleyin bacaklarına uzun don giysinler, yoksa işimiz kötü"

Filelin Sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda başarılı şekilde mücadele etmiş olmalarına rağmen gericiler tarafından hedef gösterilmeye devam ediliyor. Bir sosyal medya hesabından skandal bir yorumda bulunuldu.

Filenin Sultanları'na skandal yorum: "Federasyona söyleyin bacaklarına uzun don giysinler, yoksa işimiz kötü"
07 Ağustos 2021 - 13:33 - Güncelleme: 09 Ağustos 2021 - 15:47


Zafer B. isimli Facebook hesabından milli voleybolcuların fotoğrafın tepki çeken bir yorum yazdığı ortaya çıktı. Bağkale, A Milli Kadın Voleybol Takımı sporcularının "Tebrikler kızlar" notuyla paylaşılan fotoğraflarına “Kız voleybol takımında ben maça konsantre olamıyorum federasyona söyleyin bacaklarına uzun don giysinler yoksa işimiz kötü” diye yazdığı görüldü. 

İşte Bağkale’nin o yorumu; 


Zafer B.'nin yorumu, sosyal medyada da tepki toplarken Filenin Sultanları, daha önce de ilahiyatçı doktor İhsan Şenocak tarafından hedef gösterilmişti. 

Şenocak, bu kez Tokyo 2020'deki ilk maçında Çin'i mağlup edip tarihi bir başarıya imza atan A Milli Kadın Voleybol Takımı ‘Filenin Sultanları'nı hedef alarak “İslamın kızı! Sen oyun alanlarının değil, imanın, iffetin, ahlakın, hayanın, edebin sultanısın. Sen “burnunu göstermekten utanan” anaların evladısın. Ekranlara ve sakallı ağabeylerinin popüler kültürün kurbanlarına “sultan” demesine aldanmayasın! Umudumuz da duamız da sensin” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hknn
    5 ay önce
    Nasıl sikandal. Sizler kadınlar üzerinden para kazanmaya alışmış asagiliklarsiniz. Kadın tuccarlari