Feyza Aktan: "Özcan Deniz beni birçok kez dövdü"

Ünlü oyuncu Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan'a şiddet uyguladığı iddiasıyla ‘yaralama’ suçundan 1 yıl 6 aya kadar hapisle yargılanıyordu. Aktan, mahkemeye yeni bir dilekçe sunarak Özcan Deniz'in kendisini bir defa değil birçok kez dövdüğünü ileri sürdü.

Feyza Aktan: "Özcan Deniz beni birçok kez dövdü"
13 Nisan 2021 - 13:40

Eski eşi Özcan Deniz hakkında fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığını iddia ederek ‘zincirleme şekilde kasten yaralama’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘hakaret’ ve ‘tehdit’ suçlarından şikâyetçi olan Feyza Aktan, yeni bir iddia ortaya attı.

Özcan Deniz’in birlikte oldukları dönemde kendisini aldattığını, ayrılmak istediğinde odaya kilitleyerek ölümle tehdit ettiğini öne süren Aktan, şiddete maruz kaldığını iddia etmişti. Deniz hakkında ‘yaralama’ suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Aktan, bu kez mahkemeye yeni dilekçe sunarak Deniz'in kendisine birçok kez şiddet uyguladığını iddia etti.

Hürriyet gazetesinden Özge Eğrikar'ın haberine göre İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’ne açılan davada yeni bir gelişme yaşandı. Feyza Aktan ile Özcan Deniz mahkemeye değişik tarihlerde dilekçe sundu. Feyza Aktan dilekçesinde, eski eşi Özcan Deniz tarafından birçok kez şiddete maruz kaldığını iddia ederek birden fazla kasten yaralama suçundan cezalandırılmasını istedi.

Feyza Aktan’ı hamile olduğu dönemde eve kilitleyen Özcan Deniz’in şiddet uyguladığının ileri sürüldüğü dilekçede, "Özcan Deniz daha sonra 2018 Haziran ayında Göcek tatilinde Feyza Aktan’a annesinin yanında şiddet uygulamıştır. En son şiddet olayı ise Haziran 2019 tarihinde Almanya’da tatilde yaşanmıştır. Özcan Deniz, Feyza Aktan’ı kız kardeşinin yanında darp etmiştir" denildi.

Özcan Deniz mahkemeye sunduğu dilekçede ise Feyza Aktan’ın iddialarının herhangi bir delil ile desteklenmediğini belirterek, davanın düşürülmesini ve beraatını istedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum