"FETÖ ile İttifak yaptık" diyen Emre Cemil Ayvalı, AK Parti MKYK'ya girdi!

CNN Türk canlı yayınında "FETÖ ile AK Parti ittifak yaptı" diyen Emre Cemil Ayvalı AK Parti MKYK listesinde yedek üye olarak yer aldı.

"FETÖ ile İttifak yaptık" diyen Emre Cemil Ayvalı, AK Parti MKYK'ya girdi!
24 Mart 2021 - 14:48

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı da yapmış olan Emre Cemil Ayvalı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Yedek Üye Adayları arasında yer aldı. 

Emre Cemil Ayvalı, CNN Türk yayınındaki FETÖ itirafıyla gündeme gelmişti. Ayvalı “Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı, bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık” ifadelerini kullanmıştı. Ayvalı programda “FETÖ ile AK Parti bürokraside geçmişte kol kola girdiyse, bunu da farklı darbecileri tasviye etmek için yaptı” demişti.Ayvalı'nın 2012 yılında açtığı Twitter hesabından FETÖ'ye ve çözüm sürecine destek tweetleri attığı ortaya çıkmıştı.

AKP'li Ayvalı'nın 2012 yılında Twitter hesabını açtığı, ancak daha sonra bu hesabı kapattığı ve 2017'de yeni bir hesap açtığı görümüştü. Emre Cemil Ayvalı 2012 yılında açtığı hesabını FETÖ'ye ve çözüm sürecine övgüler sıralaması nedeniyle kapatmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum