Fenerbahçe Stadı'na bayrak dikmişti: Galatasaraylı Souness, 26 yıl sonra o anları anlattı

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 24 Nisan 1996 tarihinde oynanan mücadelenin ardından Kadıköy'de stadın tam ortasına bayrak diken Graeme Souness, o anlar hakkında ilk kez konuştu.

Fenerbahçe Stadı'na bayrak dikmişti: Galatasaraylı Souness, 26 yıl sonra o anları anlattı
23 Mart 2022 - 17:12


Galatasaray'ın eski teknik direktörü Graeme Souness, Fenerbahçe ile 24 Nisan 1996'da oynadıkları maç hakkında açıklama yaptı. Fenerbahçe Stadı'nın ortasına Galatasaray bayrağını dikmesiyle gündeme oturan Souness, o anları ilk kez anlattı.

Galatasaray 1-0 kazandığı ilk maçın rövanşında Fenerbahçe ile Kadıköy'de 1-1 berabere kalarak Türkiye Kupası'nı kazanmıştı. Graeme Souness ise maç sonunda elindeki Sarı-Kırmızılı bayrağı, o günkü adıyla Fenerbahçe Stadı'nın tam ortasına dikmişti.

BAYRAĞI NEDEN DİKTİĞİNİ ANLATTI
Bu hareketi sonrası ismi 'Ulubatlı' Souness olarak anılmaya başlayan İskoç hoca tam 26 yıl sonra konu hakkında itirafta bulundu. Ada basınına konuşan Souness, bayrak dikme olayını neden gerçekleştirdiğini anlattı.

Irish Mirror'a açıklamalarda bulunan 68 yaşındaki teknik direktör şöyle konuştu;
"Fenerbahçe'nin başkan yardımcılarından biri Galatasaray'a gelmeden önce geçirdiğim açık kalp ameliyatını kastederek benim için, 'Galatasaray sakat birini getirerek ne yapıyor?' demişti. 9 ay sonra iki ayaklı bir kupa finalinde Fenerbahçe ile karşılaştık. Dean Saunders uzatmalarda daha topa temas etmeden gol atacağını bilerek yerimden kalktım. Kupayı kazandık ve maçtan sonra tüm oyuncularımız taraftarlarımızın olduğu yere koştu. Ardından da futbolculara o büyük bayrak verildi. Tüm oyuncular sırayla bayrağı salladı ve ardından bayrağı ben aldım. Sonra boşalan tribünlere baktım ve ve bana sakat diyen adamın yüzünü gördüm. Bir nevi 'Sana kimin sakat olduğunu göstereceğim' diyerek sahanın ortasına koştum. Bayrağı aldım ve sahanın ortasına diktim. Ardından fark ettim ki, tüm taraftarlar şimdi çitin üzerinden tırmanıyor ve sahaya doğru koşuyordu. Şimdi düşünüyorum ki, belki de bu o kadar da iyi bir fikir değildi"

"KEŞKE YAPMASAYDIM"
Yaptığı bu hareketle ilgili pişmanlık duyduğunu da söyleyen Graeme Souness, "Keşke yapmasaydım dediğim şeylerden biriydi ama o zaman iyi bir fikir gibi görünüyordu" diye konuştu.

Şu anda 68 yaşında olan İskoç hoca 2006 yılından bu yana herhangi bir takımda görev almadı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum