Fenerbahçe'den Mert Hakan Yandaş açıklaması: "Yalanın böylesi!"

Fenerbahçe, "Yalanın böylesi" başlığı ile yaptığı duyuruda, "Mert Hakan Yandaş’ın Arda Turan’la buluşup dertleştiği, çok mutsuzum…" dediği yönündeki haberleri yalanladı.

Fenerbahçe'den Mert Hakan Yandaş açıklaması: "Yalanın böylesi!"
15 Eylül 2021 - 10:44
Fenerbahçe, Takvim ve Fotomaç gazetelerinde Mert Hakan Yandaş ile ilgili çıkan haberi yalanladı. "Yalanın böylesi" başlığı ile açıklama yapana Sarı Lacivertli kulüp, "Mert Hakan Yandaş’ın Arda Turan’la buluşup dertleştiği, çok mutsuzum…" dediği yönündeki haberin ‘maksatlı bir yalan’ olduğu belirtildi.

Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle:
“Bugün Takvim ve Fotomaç adlı gazetelerde yer alan ‘Futbolcumuz Mert Hakan Yandaş’ın, Galatasaray Kulübü futbolcusu Arda Turan’la buluşup dertleştiği, çok mutsuzum, …’ dediği iddia edilen haber ‘maksatlı bir yalandır.’ Haberde iddia edilen görüşmenin içeriğine dair yalanlar bir yana bu şekilde bir buluşma kesinlikle gerçekleşmemiştir.

Takvim ve Fotomaç adlı gazeteler, bu haberle tamamen masa başında yazılmış hayali bir görüşmenin içeriğini yine hayalleri ile süsleyerek, gazetecilik etiğinden ne kadar uzak bir yaklaşımda olduklarını gözler önüne sermiştir. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak söz konusu mecraların haberinin dikkate alınmamasını ve bu yaklaşıma dair yasal hakkımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum