Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yerine 2 aday

İstikrarsız bir ilerleyişi olan ve şampiyonluktan uzaklaşan Fenerbahçe'de Vitor Pereira ile yollar ayrılmak üzere. Sarı Lacivertlilerde Pereira yerine ise 2 aday var. İşte ismi geçenler...

Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın yerine 2 aday
02 Aralık 2021 - 11:27


Göztepe deplasmanındaki beraberlik sonrası lider Trabzonspor'un 12 puan ardında kalan Fenerbahçe'de Teknik Direktör Vitor Pereira'nın yerine arayışlar hız kazandı.

Sözcü'den İrfan Yirmibeş'in haberine göre sezon başında tam yetkiyle Samandıra'ya getirilen Teknik Direktör Vitor Pereira, artık tek patron değil… Fenerbahçeli yöneticiler üst üste gelen kötü sonuçların ardından Portekizli yöneticinin yetkilerini sınırlandırırken tesislere daha fazla giderek futbolcuları motive etmeye çalışıyor.

Sarı-lacivertli camiada yöneticiler Başkan Ali Koç'tan, Portekizli çalıştırıcının görevine son verilmesini isterken olası ayrılık sonrası göreve getirilecek isimler için de çalışmalar başladı.

LİSTENİN İLK SIRASINDA
Listenin ilk sırasındaki isim Karagümrük Teknik Direktörü Francesco Farioli… Takımına oynattığı pasa dayalı ve göze hoş gelen futbolla dikkatleri üzerine çeken 32 yaşındaki genç çalıştırıcı, Başkan Ali Koç'un da beğendiği bir isim olarak ön plana çıkıyor.

Yönetim, Karagümrük yetkilileri ile görüşüp Farioli'ye teklif yapmak için izin alırken İtalyan teknik adamla en kısa sürede masaya oturulması bekleniyor. İtalyan hocanın da kariyerinde sıçrama yapmak için Fenerbahçe'ye gelmeye sıcak baktığı belirtildi.

İKİNCİ ADAY HIRVAT ÇALIŞTIRICI
Alternatifli bir teknik adam listesi hazırlayan Fenerbahçe'de Farioli'den sonra gelen isim ise Slaven Bilic. Sarı-lacivertliler, yaz aylarında da görüşülen ancak Çin kulübü BJ Guoan'a tazminat ödenmesi gerektiği için imza attırılamayan Hırvat çalıştırıcıya, ligi ve kulübü yakından tanıması nedeniyle sıcak bakıyor.

“TEKLİF GELİRSE ENGEL OLMAM”
Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, Fenerbahçe'nin gündeminde olan Teknik Direktör Francesco Farioli hakkında açıklamalarda bulundu. Radyospor'a konuşan Hurma, “Farioli'ye teklif gelirse engel olmam” sözleriyle sarı-lacivertliler ile görüşmeye açık olduğunu belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum