Fenerbahçe'de gerilim artıyor: Erdoğan'ın eski avukatından Aziz Yıldırım açıklaması

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün, Aziz Yıldırım'ı işaret ederek "2018'in rövanşını almak istiyorlar" demesine tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve ‘Şike’ kumpas davasında Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yapan Faik Işık “Aziz Başkan canıyla uğraşıyorken, söylenenler bana dokundu” dedi.

Fenerbahçe'de gerilim artıyor: Erdoğan'ın eski avukatından Aziz Yıldırım açıklaması
06 Nisan 2022 - 11:06


Fenerbahçe’de 9 Nisan'da gerçekleştirilecek olan Yüksek Divan Kurulu Başkanlık seçimi öncesi gerilim tırmanıyor.

Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük'ün eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için yaptığı açıklamalara tepki geldi.

Küçük, “Aziz Yıldırım ve arkadaşları, 2018'in rövanşını almak istiyorlar. Bu rövanşlar ancak sandıkta olur. Dışarıdan muhalefet etmek ve başkanı yıpratmakla olmaz” ifadelerini kullandı. Seçimlerin Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasında geçtiğini belirten Vefa Küçük, “Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasındaki çekişmenin ilk provası cumartesi günü başkanlık divanı için yapılacak. Muhalefet olanlar mevcut kulüp başkanını devirme niyetindeler. Bunu da sandıkta değil sandık dışında yapmak istiyorlar. Bunun için en uygun aday Uğur Dündar. Onu buldular ve getirdiler. Ancak ben kazanırsam Uğur Dündar Fenerbahçe tarihinden silinecek ve onu öne sürenler de silinecek” diye konuştu.

ERDOĞAN'IN ESKİ AVUKATINDAN TEPKİ
Odatv'de yer alan habere göre Vefa Küçük’ün bu sözlerine tepki ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski avukatı ve 3 Temmuz sürecinde de Aziz Yıldırım’ın avukatlığını yapmış olan avukat Faik Işık’tan geldi.

Işık Sosyal medya yaptığı paylaşımda Hozan Beşir’in bir türküsünden alıntı yaparak, “Aziz Başkan canıyla uğraşıyorken, söylenenler bana dokundu” ifadelerini kullandı.

Faik Işık paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
Bu sözleri Vefa beyin adaylığını yıpratmak veya rakip adayları parlatmak maksadıyla yazmadım. Aziz beyin hakkında beri uyardığı aile dostunun böyle bir seçimde sevineceği neticeyi almasını dilerim. Yalnız, diğer Fenerbahçeli adaylarında kaybetmeyeceği seçim olsun dilerim.

Bu nasıl mı olabilir? Ben aday olsaydım ve seçimi kazansaydım; seçime giren rakiplerime Başkan yardımcılığı konumu verirdim. Bunu daha önce arkadaşlarımla, çok önemli bir dernek seçiminde yaptım. Bir dönemin sonunda da diğer arkadaşlarda görev yüklensin diye aday olmadım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum