Fazıl Say: Yurt dışında su bile içsem 12 TL'yle çarpınca boğazımdan geçmiyor

Türk Lirası'nın değer kaybının hız kazanmasının ardından Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Say, "Yurt dışında su bile içsem, fiyatını 12’yle çarpıp TL olarak görünce boğazımdan geçmiyor kardeşim!" dedi.

Fazıl Say: Yurt dışında su bile içsem 12 TL'yle çarpınca boğazımdan geçmiyor
19 Kasım 2021 - 09:30

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında Türk Lirası'nda değer kaybı hızlandı. Dolar 11.30'u, Euro ise 12.82 seviyelerine ulaştı. 

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say ise TL'deki değer kaybına tepki gösterdi. 

Twitter'dan paylaşım yapan Fazıl Say, "30 yıldır 'turne insanıyım' şu an Hollandadayım. Normal aslında. Ve hayatımda ilk kez, çok farklı hissiyatlardayım fiyatlarla ilgili. 'Normal bir akşam yemeğini' geçtim, su bile içsem, Euro fiyatını artık 10’la, 12’yle filan çarpıp, TL olarak görünce boğazımdan geçmiyor kardeşim!" dedi. 

Say, şu ifadeleri kullandı:
"Mesele burada başlıyor, bu krizin büyüklüğü, bu bahsettiğim 'imkanı olan kesim' için bile mümkün olan ve 'normal' olan; arada bir yurtdışına seyahat, imkan varsa çocuğunu yurtdışında okutma, İş için gittiğin yerde bir 'normal' akşam yemeği gibi bütün bunlar yok ve zor artık.

Kusura bakma kardeşim! Ben faizdi şuydu buydu duymak istemiyorum! Ben bu iş düzelsin, memleketim yine iyiye kavuşsun istiyorum. Erken seçim istiyorum, değişim istiyorum, bir yerde 'yeniden başlanmasını' istiyorum. Önce toplum için, sonra ailem için. Samimi olarak!


YORUMLAR

  • 0 Yorum