Fatih Tezcan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak!

Atatürk'e olan hakaretleriyle tanınan Fatih Tezcan isimli şahıs hakkında İstinaf Mahkemesi heyeti hakimlerine ilişkin yaptığı paylaşımlar nedeniyle açılan soruşturma tamamlandı. Tezcan hakkında 3 yıla kadar hapis cezası istendi.

Fatih Tezcan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak!
02 Kasım 2021 - 19:57 - Güncelleme: 02 Kasım 2021 - 20:05
Pelikancılığı ve Atatürk düşmanlığı ile tanınan Fatih Tezcan isimli şahıs hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek’ suçundan açılan soruşturma tamamlandı.

Sosyal medya hesabından İstinaf Mahkemesi heyeti hakimlerini hedef alan Tezcan'ın 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Tezcan önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

TEZCAN NE DEMİŞTİ?
Fatih Tezcan, sosyal medya hesabından yapıtğı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
"FETÖ'cü hakimleri araştırıp mahkemede yüzlerine karşı 'Ben senin karşında ayağa kalkamam! Sen FETÖ'cüsün' diyen şahsıma, 'Sen kimsin ki hakimleri araştırıyorsun' demenin iki manası olabilir: 1: Mesleğimi unutmak. 2:Tezgahları bozulacağı, planları ifşa olacağı için tutuşmak. Hangisi?" ve "5 Nisan 2021 tarihinde Mehmet Ağar ve diğer sanıkların beraat kararlarını bozan İstinaf Mahkemesi kararına ve heyetin isim listesine ulaştım. Heyet Başkanı Hâkim M.H.Y'yı ve üye hâkimler A.S ve A.A'nın bağlantılarını araştırıyoruz."  

YORUMLAR

  • 0 Yorum