Fatih Terim'in kızı Buse Terim'e büyük şok: 3 yıl hapsi isteniyor!

Galatasaray eski teknik direktörü Fatih Terim'in kızı Buse Terim'e kötü haber geldi. Terim hakkında "Marka hakkını ihlal" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Fatih Terim'in kızı Buse Terim'e büyük şok: 3 yıl hapsi isteniyor!
21 Mart 2022 - 11:19


Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı, 2013 yılında tescil ettirdiği markasının logosu yüzünden iş insanı İbrahim Salman ile davalık oldu. 

Salman, bir süre önce Buse Terim'in kendisine ait olan logoyu kullanarak tanıtım yapmaya başladığı iddiasında bulundu.

Sabah'tan Dilek Yaman Demir'in haberine göre, İbrahim Salman, kendisine ait markasını izinsiz kullanarak haksız rekabet oluşturduğu iddiasıyla Buse Terim Bahçekapılı hakkında suç duyurusunda bulundu. Bahçekapılı ise iddiaları reddederek tespit davası açtı.

TERİM İFADE VERDİ, HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Buse Terim Bahçekapılı hakkında, marka hakkını ihlal suçundan dava açıldı.

İddianamede, İbrahim Salman'ın sahibi olduğu firmanın internet sitelerinde ve sosyal medya hesabında müştekiye ait markanın izin almaksızın ticari amaçlı marka hakkını ihlal suçunun unsurlarını oluşturduğu ifade edildi. 3 yıla kadar hapis cezası istenen Terim, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

'İDDİALAR GERÇEĞE AYKIRI VE KÖTÜ NİYETLİ'
İbrahim Salman'ın iddialarının gerçeğe aykırı ve kötü niyetli olduğunu belirten Buse Terim Bahçekapılı ifadesinde şunları söyledi: "Ben, 'Shop' ibaresini markasal olarak kullanmıyorum.

Tarafıma ait markamın tescilli simgesi olan B işareti, bu markaya ait satış mecrası olan internet sitesinde 'B'nin devamına, İngilizce'de mağaza anlamına gelen shop kelimesi eklenerek kullanılmaktadır. İnternette faaliyet gösteren ve online satış yapan yüzbinlerce sitede alışveriş için online satış amacıyla shop ibaresi kullanılmaktadır."


YORUMLAR

  • 0 Yorum