Fatih Portakal açıkladı: "Tüm kimlik bilgilerimi telefonuma gönderdiler"

Gazeteci Fatih Portakal, İbrahim Haskoloğlu'nun gözaltına alındığını duyurmasının ardından bir telefon numarasının tüm kimlik bilgilerinin kendisine gönderildiğini açıkladı. Portakal, "Bu bilgilerim nasıl ele geçirildi?" diye sordu.

Fatih Portakal açıkladı: "Tüm kimlik bilgilerimi telefonuma gönderdiler"
20 Nisan 2022 - 11:06


Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun "Kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek ve yaymak" suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Fatih Portakal'dan çarpıcı bir paylaşım geldi.

Portakal, Haskoloğlu'nun gözatlına alındığını duyurmasının ardından bir telefon numarası tarafından kendisine fotoğrafı dahil tüm kimlik bilgilerinin gönderildiğini açıkladı.

Sosyla medya hesabından açıklama yapan Portakal, şu ifadeleri kullandı:
"Kimlik bilgilerini yayınlamaktan İbrahim Haskoloğlu tutuklandı. Yayması yanlıştı. Tutuklamanin da yanlış olduğunu düşünüyorum. Ancak bu hekleme iddiasının doğru olabileceğini gösteriyor.

En önemlisi ‘Gözaltına alındı’ paylaşımını yaptıktan sonra 12:50’de 0534 nolu cepten tüm kimlik bilgilerim gönderildi; fotoğrafıma kadar her şey. Kişisel verilerim nasıl bilinebilirdi?Savcılığa başvuru yapıldı. Cevap istiyorum, bu bilgilerim nasıl ele geçirildi?"

YORUMLAR

  • 0 Yorum