Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan açıklaması: "Bunlara gazeteci demeyin"

Gazeteci Fatih Altaylı, pelikancı Hilal Kaplan'ın TRT Yönetim Kurulu'na atanması hakkında konuştu. Altaylı, "Bunlara gazeteci demeyin" dedi.

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan açıklaması: "Bunlara gazeteci demeyin"
17 Temmuz 2021 - 14:38 - Güncelleme: 17 Temmuz 2021 - 17:10
Sözde Ermeni soykırımını savunan ve Ermeni diasporasından ödül alan Hilal Kaplan'ın TRT Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmasına tepkiler devam ediyor. Gazeteci Fatih Altaylı, Hilal Kaplan’ın TRT yönetimine girmesine tepki göstererek, "Onlar gazeteci falan değil. Bunlara gazeteci demeyin" dedi.

Altaylı, TV5’te katıldığı Konuşmadan Olmaz programında Hasan Basri Akdemir’in sorularını yanıtladı. Hilal Kaplan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile TRT yönetim kuruluna atanmasına tepki gösteren Altaylı, Hilal Kaplan’a yönelik, “Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey” dedi.

Hasan Basri Akdemir’in “Gazeteci, kamu yayıncılığı yapan bir yerde yöneticilik yapabilir mi?” sorusuna, Fatih Altaylı, “Onlara gazeteci dediğiniz için sizi kınıyorum, gazeteci falan değiller” dedi. Altaylı şöyle devam etti;

“O bir devlet, kamu görevi. Özel bir televizyon değil. Bunu zaten kabul etmek başlı başına bir görgüsüzlük. Her tuzum var diyene hıyar alıp koşmak gibi bir şey. Ne işin var ya senin. “Teşekkür ederim efendim beni bu göreve layık gördüğünüz için, ben gazeteciyim” bu cevap en yakışır cevaptır.”

Altaylı'nın açıklaması şöyle;

YORUMLAR

  • 0 Yorum