Falcao'dan Galatasaray'a 280 bin Euro'luk fatura!

İspanyol ekibi Rayo Vallecano'ya giden ve sözleşmesini feshetmek için Galatasaray'dan 3 milyon Euro alan Radamel Falcao, son golünü yine Sarı Kırmızılılara attı. Falcao, vergilerden dolayı Galatasaray'a 280 bin Euroluk ekstra fatura çıkardı.

Falcao'dan Galatasaray'a 280 bin Euro'luk fatura!
29 Eylül 2021 - 14:59 - Güncelleme: 29 Eylül 2021 - 15:13

Yıllık 9 milyon euroları bulan yüksek maliyetine karşın, sakatlıklarla geçen 2 yılda pek fazla varlık göstermeyen Radamel Falcao, Türkiye’den ayrıldıktan sonra da kulübe yük bindirmeye devam ediyor. Bu sezon Rayo Vallecano’nun yolunu tutan Falcao, bu kez de 280 bin euroluk ekstra vergi faturası çıkardı.

VERGİ KESİNTİSİNİ İSTEDİ
Milliyet'te yer alan habere göre; Geçen sezondan alacağı 2.6 milyon euroya ek olarak bu sezonki alacaklarına karşılık da 3 milyon euroya anlaşma sağlanan tecrübeli forvet, toplamda 5.6 milyon euro bulan ücretinin vergisini İspanya’ya göre talep etti. Falcao yönetime, “İspanya’da benim hesabıma geçecek paranın yüzde 45 vergisi var” dedi.

GALATASARAY'A MALİYETİ ARTIYOR
Normal şartlarda Galatasaray, Falcao’ya 5.6 milyon euroluk alacağını Türkiye’de yapmış olsaydı %40 vergi ile beraber kulübe toplamda 7 milyon 840 bin euro maliyeti olacaktı. Ancak sarı-kırmızılı ekip, İspanya’da bulunan oyuncuya ödemeyi daha sonra yapacağı için yüzde 45 ile vergilendirilecek ve bu rakam 8 milyon 120 bin euroya çıkacak.

280 BİN EURO İSTİYOR
Bu gelişmenin ardından, Türkiye ile İspanya arasındaki yüzde 5’lik vergi farkından dolayı 280 bin euro da kulübe ek bir maliyet olarak yansıyacak. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum