F-18 pilotunun çektiği ve UFO olduğu iddia edilen görüntüler servis edildi

ABD'li F-18 pilotunun 2015 yılında Florida yakınlarında çektiği ve UFO olduğu iddia edilen görüntülere ilişkin yeni belgeler basına sızdırıldı.

F-18 pilotunun çektiği ve UFO olduğu iddia edilen görüntüler servis edildi
08 Nisan 2022 - 15:24 - Güncelleme: 08 Nisan 2022 - 15:30


ABD’de bir F-18 pilotunun 2015 yılında çektiği görüntüler ilk kez ortaya çıktı. F-18 pilotunun UFO’lar ile ilgili gizli kanıtlara sahip olduğu ve bunları Kongre’ye ilettiği bildirildi.

Hükümet tarafından yayımlanan yeni belgelere göre, The Black Vault, 2015 yılında Jacksonville, Florida yakınlarında ‘açıklanamayan hava olayı’ ile karşılaştı.

Sözcü'de yer alan habere göre Deniz Kuvvetleri, daha yaygın olarak kullanılan ‘tanımlanamayan uçan cisim’ (UFO) yerine, videolarda görülen nesneleri ‘açıklanamayan hava olayları’ (UAP) olarak adlandırmayı tercih ettiklerini vurguladı.
 

Belgelerde, UAP ile karşılaşan kişi, Senatörlere, başlangıçta uçağın bir eğitim tatbikatının parçası olduğuna inandığını ve bir düşman gibi ona kilitlendiğini söyledi.

ABD Donanması pilotları tarafından 2014 ortası ile Mart 2015 arasında çekilen ve üç yıl önce New York Times’a sızdırılan ek fotoğraflar konuyu yeniden gündeme taşımıştı.

2015 videolarında, donanma pilotlarının inanmadıklarını ifade ettikleri duyuluyor. Üç UFO videosunun tamamının Navy F/A-18 Super Hornets tarafından çekildiği aktarıldı.

Videolar, New York Times’ın çabalarının yanı sıra Blink-182 ve Angels & Airwaves gruplarının kurucusu ve baş vokalisti Tom Delonge tarafından kurulan To The Stars Academy’nin çabalarıyla halka açıldı ve yayınlandı.

Yeni yayınlanan belgeler ayrıca, personelin pilotun olaylarla ilgili açıklamalarına çok açık olduğunu belirtiyor. UFO’larla ilk elden karşılaşmayan diğer iki deniz subayı da bilgilerini personele sunduğu belirtildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum