Et yemek hayal oldu: Tarih ve oran verildi, kırmızı ete büyük zam!

Kırmızı ete yeni zam yolda. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, "30 gün içinde et fiyatlarında yüzde 23-24 civarında artış olacak” dedi.

Et yemek hayal oldu: Tarih ve oran verildi, kırmızı ete büyük zam!
15 Nisan 2022 - 13:58


Türkiye'de cep yakan et fiyatlarına yeni zam yolda. Tüm Süt Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, tarih ve oran vererek "Fiyatlar uçacak" dedi.

Sözcü'den Sayime Başçı'nın haberine göre Sencer Solakoğlu, “Türkiye'de hayvan sayısında ciddi düşüş var ve anaç hayvanlarda kesim, zarar edildiği için devam ediyor. Ramazan sonunda ciddi bir iyileştirme yapılmazsa bu kıyım devam edecek" dedi.

Süt fiyatlarında olması gereken seviyenin 8 TL civarında olduğunu kaydeden Solakoğlu, burada bir düzenleme beklediklerini de dile getirdi.

Çiğ süt fiyatının 5.70 TL'den 7 TL'ye çıkarılabileceğini ve 1 TL de destekleme ödemesi alınabileceğini söy­leyen Solakoğlu, “Yaz döneminde ise ette fiyatlar uçacak. Gelecek 30 gün içinde et fiyatlarında yüzde 23-24 civarında artış olacak” dedi.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Muzaffer Çabukoğlu
    1 ay önce
    Bu ülkede tarımı ve hayvancılık bilinçli bitirildi. Amaç kırsal nüfusu yok edip, kentlerde betonlar da borca batmış, köle bir toplum oluşturmak. Büyük ölçüde başardılar ne yazık ki. Bu plan dünya bankası ve küresel çete tarafından 35-40 yıldır sistematik olarak uygulanmaktadır.