Eskişehir Seyitgazi Kaymakamlığının 19 Mayıs paylaşımı tepki çekti: Atatürk'ü yanlış yazdılar

Eskişehir Seyitgazi Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yaptığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı paylaşımı tepki çekti. Mesajda Atatürk'ün 2 kez yanlış yazıldığı görüldü.

Eskişehir Seyitgazi Kaymakamlığının 19 Mayıs paylaşımı tepki çekti: Atatürk'ü yanlış yazdılar
19 Mayıs 2022 - 10:11


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta kutlanıyor. Eskişehir Seyitgazi Kaymakamlığı da sosyal medyadan kutlama mesajı paylaştı. Ancak mesajda Atatürk’ün isminin 2 defa yanlış yazılması tepkilere neden oldu.

Sözcü'den Kemal Altan'ın haberine göre kutlama mesajında Atatürk’ün ismi girişte ‘Atatark’ olarak yazılırken, mesajın son son bölümünde ise ‘Atakürk’ olarak yazıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün adını doğru yazamayan kaymakamlık yöneticileri tepki çekti.

Yaklaşık bir saat yayında kalan hatalı kutlama mesajının ardından gelen tepkiler üzerine Seyitgazi Kaymakamlığı kutlama mesajındaki hataları düzeltti.

Seyitgazi Kaymakamlığı’nın paylaştığı 19 Mayıs kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi:
"Kaymakamımız Kutsal BAYTAK’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı;

Sevgili gençler, Aziz şehitlerimizin canları pahasına savundukları bu vatan üzerinde kurulan devletimizin geleceği, bu istiklâl şuuruyla yetişen sizlere emanet edildi. Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ile yaklaşarak, en iyi şekilde yetişmeniz nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak en önemli amacımızdır.

Bu amaçlar doğrultusunda bizlere bu mukaddes vatanı kazandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Seyitgazili hemşehrilerimizin ve değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum."


 
loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum