Eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a ikinci koltuk: 40 bin TL maaş alıyordu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alındıktan sonra KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Zehra Zümrüt Selçuk ikinci koltuğa oturdu. Selçuk, KARÇEL üyeliğine atandı.

Eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a ikinci koltuk: 40 bin TL maaş alıyordu
24 Mayıs 2022 - 14:15


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alındıktan 15 gün sonra, 39 bin 425 lira ücretle KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine getirilen Zehra Zümrüt Selçuk'a bir koltuk daha verildi.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, Selçuk, Karabük Demir Çelik İşletmeleri KARDEMİR'e bağlı Çelik Yapı İmalat Sanayi Şirketi KARÇEL'in de Yönetim kurulu üyeliğine atandı.

CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz, Selçuk'un KARÇEL'e atanması hakkında şöyle konuştu:

"Sektör ile hiçbir ilgisi olmayan eski bakan Selçuk'un KARDEMİR'in yönetimine atanması iktidarın yandaş bir tasarrufudur. Bakanlık koltuğu gidince kendisine yüklü ücretle bir başka koltuk buldular. Ayda bir iki kez toplantıya katılıp 40 bin lira ücret almak yetim hakkı yemektir. Hangi bilgi birikimi ve tecrübesi ile KARDEMİR'e katkısı olacak. Şimdi KARÇEL'de de 2. koltuk verildiğini öğrendik. KARÇEL yapı çeliği, mekanik imalat ve inşaat sahalarında hizmet sunuyor. Kendisinin çelik konstrüksiyon imalatı konusunda ne tür bir tecrübesi var, merak ediyoruz."

Selçuk 5 Mayıs 2021 günü KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Bu göreve Türk Ticaret Kanunu'nun üyelik boşalması maddesine göre kalan süreyi tamamlamak üzere getirildi ve 2023'e kadar da görevde kalacak. KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeleri şirkete bağlı diğer ortaklıklardan ücret almıyor.


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum