Eski ABD Başkanı Bill Clinton hastaneye kaldırıldı

ABD'de 1993 ile 2001 yılları arasında Başkanlık yapan 75 yaşındaki Bill Clinton, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Ürolojik bir enfeksiyon nedeniyle hastaneye kaldırıldığı belirtilen Clinton'un California'daki UCI Tıp Merkezi'nde tedavi gördüğünü açıklandı.

Eski ABD Başkanı Bill Clinton hastaneye kaldırıldı
15 Ekim 2021 - 09:59
ABD'nin 42. başkanı Bill Clinton, Covid-19 ile ilişkili olmayan bir enfeksiyon nedeniyle California'da hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

75 yaşındaki Clinton’ın sözcüsü Angel Ureña, “Kendisi iyileşiyor, morali yerinde ve mükemmel bakım sağlayan doktorlara, hemşirelere ve personele minnettar” dedi. Clinton’ın doktorları Dr. Alpesh Amin ve Dr. Lisa Bardack yaptığı açıklamada, eski başkanın “yakın izleme” için hastaneye kaldırıldığını ve antibiyotik ile sıvı aldığını söyledi.

KALP AMELİYATI GEÇİRDİ
Clinton 2010 yılında bir kalp ameliyatı geçirdi. 2004 yılında New York’taki bir hastanede koroner baypas ameliyatı geçirdi. Dört saat süren açık kalp ameliyatı, göğüs ağrıları ve nefes darlığı nedeniyle yapılan testlerin hayati tehlike arz eden kalp hastalığı olduğunun ortaya çıkmasından sonra yapılmıştı. Clinton’ın ayrıca cilt kanseri, kist, alerji ve bazı işitme sorunları vardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum