"Eşim ayaklarımı yıkar" demişti: Berdan Mardini ile Fatoş Mardini boşandı

Berdan Mardini, 2010 yılında evlendiği eşi Fatoş Mardini'den tek celsede boşandı. Berdan Mardini'nin yıllar önce söylediği "Eşim yeri gelir ayağımı yıkar, bana hizmet eder" sözleri yeniden gündem oldu.

"Eşim ayaklarımı yıkar" demişti: Berdan Mardini ile Fatoş Mardini boşandı
31 Mart 2021 - 14:21 - Güncelleme: 31 Mart 2021 - 16:13

Berdan Mardini, 2010 yılında evlendiği eşi Fatoş Mardini'den tek celsede boşandı. Ünlü türkücünün avukatı yaptığı açıklamada, "Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı alarak, anlaşmalı boşanma yoluyla evliliklerini sonlandırmışlardır" dedi. Berdan Mardini'nin yıllar önce eşi için söylediği "Yeri gelir ayağımı yıkar, bana hizmet eder" sözleri yeniden gündem oldu.

Ayrılık haberlerini doğrulayan Mardini, avukatı aracılığıyla yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Basın açıklaması

Ülkemizin değerli sanatçılarından müvekkilimiz Berdan Mardini'nin boşanma süreci ile ilgili bir kısım ulusal basın ve haber ajanslarında yapılan haberlere ilişkin kamuoyuna açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.

Taraflar arasında evliliklerinin başlangıcında bulunan duygu ve düşünce birliği zamanla yerini fikri çatışmaya bırakmış olup şiddetli geçimsizlik halinin doğması sebebiyle ortak yaşam her iki taraf açısından da çekilemez hale gelmiştir. Evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebebiyle taraflar ayrılma kararı almışlardır.

Taraflar boşanmanın mali ve sair sonuçları ile velayetin babada kalması hususlarında mutabık kalarak anlaşmalı boşanma yoluyla 29.03.2021 tarihinde evliliklerini sonlandırmışlardır.

Bu süreçte müvekkilimiz hakkında sosyal medya ve basın organlarında hakaret ve iftirada bulunan kişilerle ilgili yasal haklarımızı kullanacağımızı önemli bildiririz.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunulur.

Berdan Mardini
Vekili
Av. Nezir Burak Beliktay"

Biten evliliğiyle magazin gündeminde konuşulmaya başlayan Berdan Mardini'nin yıllar önce evliliğiyle ilgili söyledikleri yeniden konuşulmaya başlandı. Ünlü türkücü seneler önce Kıbrıs'ta bir konser vermiş ve sonrasında eşiyle kamera karşısına geçmişti. Alişan'ın o dönem söylediği "Eşimin terliğimi de ayağıma getirmesini beklerim" sözlerine destek veren Mardini, "Eşim yeri gelir ayağımı yıkar, yeri gelir terliğimi getirir. Bana hizmet eder" demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum