Eşi Gezi Davası kararını eleştiren Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın görev yeri değişti

Sosyal medyadan Gezi Davası'nda verilen kararları eleştiren AKP’li Hüseyin Kocabıyık'ın eşi Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle bakanlık emrine görevlendirdi.

Eşi Gezi Davası kararını eleştiren Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın görev yeri değişti
27 Nisan 2022 - 10:39 - Güncelleme: 27 Nisan 2022 - 12:22


İçişleri Bakanlığı, Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın geçici olarak İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Uşak Valisi Funda Kocabıyık geçici görevle İçişleri Bakanlığı emrine görevlendirilmiştir." bilgisi paylaşıldı.

EŞİ, GEZİ DAVASI'NDAKİ KARARI ELEŞTİRMİŞTİ
Uşak Valisi Funda Kocabıyık'ın eşi 25. ve 26. Dönem AKP Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Gezi Parkı Davası kararını eleştirmişti.

Kocabıyık, şöyle demişti:
Bizimki de nasıl bir kader böyle! Tüm hayatımızda CHP’nin 1946’da yaptığı seçim hilesini tenkit ettik. 2019’da İstanbul’da bir benzerini biz yaptık. Hayatımız boyunca Menderes’i ipe çeken zalim hakim ve savcılara lanet okuduk; şimdi onların benzerleri vicdansız hükümler kuruyorlar.

Hukuk dışı kararların hakim ve savcıları bizi, hayatımızı adadığımız ne kadar kutsal değer varsa onları savunamaz hale getiriyorlar. Bu karar sahipleri mazide başardığımız her şeyi yıkıyorlar aslında. Bu yıkıma dur diyecek otorite bellidir ve ondan imdat istiyoruz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum