Ermenistan askerleri Azerbaycan'a ateş açtı!

Ermenistan'dan yeni provokasyon. Ermenistan, aldığı ağır hezimete rağmen provokasyonlara devam ediyor. Ermeni birlikteleri sınır bölgesinden Azerbaycan'ın askeri bölgelerine ateş açtı. Azerbaycan'ın karşılık vermesiyle çtışmalar başladı.

Ermenistan askerleri Azerbaycan'a ateş açtı!
24 Temmuz 2021 - 08:24 - Güncelleme: 24 Temmuz 2021 - 15:08
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan ile sınırda çatışma yaşandığını açıkladı.
Yapılan açıklamada, Azerbaycan mevzilerinin Ermenistan birlikleri tarafından ateş altına alındığı aktarıldı. Ateşe Azerbaycan ordusunun da karşılık verdiği ifade edilirken, iki taraf arasındaki çatışmanın da sürdüğü belirtildi.

SNİPER İLE VURDULAR!
Dün de aynı bölgede çatışmalar yaşanmıştı. Azerbaycan ordusundan bir askerin, Ermenistan mevzilerinden keskin nişancı silahıyla açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti.

13 ERMENİ ASKERİNE HAPİS CEZASI
Öte yandan, Azerbaycan'da bir mahkeme, dün 13 Ermeni askerini 'terör ve ülkeye yasa dışı yollardan girmek' suçlamasıyla 6 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Euronews'in aktardığına göre, Başkent Bakü'de mahkemeye çıkarılan Ermenistanlı askerler, Azerbaycan ile Ermenistan arasında süren 6 haftalık savaşın bitiminden yaklaşık bir ay sonra, aralık ayında Dağlık Karabağ'da gözaltına alınan 60 askerden bir kısmıydı.
Askerlerden bir diğer kısmı ise mayın haritaları karşılığında Ermenistan'a iade edilmişlerdi.
Hükümlü askerler ve diğerleri, Dağlık Karabağ'a bağlı Hadrut'ta gözaltına alınmışlardı.
Rusya'nın arabuluculuğunda sona eren ve yaklaşık 6 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşın ardından Azerbaycan, daha önce kaybettiği toprakların önemli bir kısmını yeniden ele geçirdi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gökhan Dirican
    1 ay önce
    Spiner ne yaw!! :)) Onun doğrusu "sniper" olacak. Yazılarınızı inceledim, çok yazım yanlışınız var. Lütfen biraz dikkat edin.