Ergün Poyraz'dan ilk açıklama: "Saldıran PKK, azmettiren belediye başkanı"

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde geçtiğimiz günlerde üç kişinin saldırısına uğrayan yazar Uğur Poyraz, yoğun bakımdan çıkarıldı. İlk kez konuşan Poyraz, "Saldıran PKK, azmettiren belediye başkanı" dedi. Avukat Ayşenaz Çimen ise "Sahil kesimlerinde birçok noktada ekonomik güç PKK'nın elinde ve büyük bir rant var" açıklamasında bulundu.

Ergün Poyraz'dan ilk açıklama: "Saldıran PKK, azmettiren belediye başkanı"
13 Nisan 2022 - 16:27 - Güncelleme: 13 Nisan 2022 - 16:35


Yazar Ergün Poyraz, geçtiğimiz gün Aydın Kuşadası'ndaki evinin önünde bir grubun saldırısına uğradı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Poyraz, yoğun bakımdan çıkarıldı.

Poyraz, saldırının ardından odatv'ye konuştu. Ergün Poyraz "Bana saldıranlar PKK'lıdır. Bu saldırıyı da azmettiren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Gönel'dir. Hepsinden şikayetçi olacağım" dedi.

SALDRININ GEREKÇESİ
Ergün Poyraz kendisine düzenlenen saldırının arkasında yatan gerekçenin 750 bin tonluk mıcır ihalesi olduğunu iddia ederek şöyle konuştu:
"Bana saldıran Turan Bagı PKK'lıdır. PKK'ya finansör sağlıyorlar. Bunlara belediye tarafından 750 bin ton mıcır ihalesi verdiler ve mıcırı almak için 300 gün süre tanınmış. Bu süre sonunda bu kişilerin 750 bin ton mıcırı teslim etmesi gerekiyordu. Bu adam (Turan Bagı) dört sene öncesine kadar bir firmada gece bekçisiydi. Gece bekçisi bir adam hemen bir firma kuruyor ve 750 bin ton mıcır ihalesi alıyor. Bugüne kadar bir kilo mıcır yapmıyor."

Belediyeye verdiği dilekçelerin Turan Bagı'nın ofisinden çıktığını ifade eden Ergün Poyraz, "Belediyeye bu şirket sahiplerinin PKK'lı olduğuna dair verdiğimiz dilekçeler bu kişilerin ofislerinde yapılan aramalarda çıktı. Benim verdiğimi dilekçelerden bu kişilerin haberi varmış. Buradan bu çıkar" diye konuştu.

"SAHİL KESİMLERİNDE EKONOMİK GÜÇ PKK'NIN ELİNDE"
Avukat Ayşenaz Çimen, sosyal medya hesabından yayınladığı video konuşmasında, "Gazeteci Ergün Poyraz, CHP Kuşadası Belediyesi'ndeki bir ihalenin, PKK'lı bir isme verildiğini ve bu konu ile ilgili yolsuzlukları dile getirdiği için saldırıya uğradı. Yoğun bakımda, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sahil kesimlerindeki ekonomik güç, PKK'ya destek veren grupların elinde. Bu konuyu daha önce de dile getirmiştim.Özellikle Aydın, Muğla, Bodrum, Milas, Didim, Kuşadası, Ölüdeniz, Fethiye, Antalya, Mersin, Tarsus ve bir çok yer" şeklinde konuştu.

Avukat Çimen, "2015 meskun mahal operasyonlarından sonra, PKK'ya destek veren gruplar, sahil kesimlerine göç etti. Bu bölgelerde, hem gayrimenkul taşınmazı ve turizm üzerinde, büyük bir güç elde etti, hem de yabancı turistlere karşı, 'devlet bizim doğuda ve güney doğuda evlerimizi yıktı.İşsiz, güçsüz kaldık. Bu yüzden buraya göç ettik.' şeklinde kara propagandalarını ürettiler. Bu konu, Türkiye için bir iç güvenlik meselesi olabilir ilerleyen zamanlarda. Dikkat!" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum