Erdoğan, 'Yalan Üretim Merkezi' videosunu izleyince ağır konuşmuş

Gazeteci Barış Pehlivan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'nin geçtiğimiz hafta paylaşıp sildiği, "Yalan Üretim Merkezi" başlıklı videoyu izleyince çok ağır konuştuğunu aktardı.

Erdoğan, 'Yalan Üretim Merkezi' videosunu izleyince ağır konuşmuş
11 Mayıs 2021 - 10:35

AK Parti'nin geçtiğimiz hafta sosyal medyadan yayınladığı "Yalan Üretim Merkezi" başlıklı video tartışılmaya devam ediyor. Gazeteci Barış Pehlivan ise bugünkü yazısında videoya dair çarpıcı bilgiler verdi.

Pehlivan, Erdoğan'ın videoyu izlediğinde çok ağır konuştuğunu ve videonun bu yüzden silindiğini ifade etti.

"Biliyoruz, AKP “Yalan Üretim Merkezi” videosunu sildi. Bilmediğimiz ise bu CHP animasyonunun perde arkasındaki bazı noktalar. AK Parti içinde sordum soruşturdum ve şu iddiaları duydum" ifadelerini kullanan Pehlivan, “Yalan Üretim Merkezi” videosu hakkında şu 6 maddeyi yazdı;

1- Cumhurbaşkanı Erdoğan yayımlanmadan önce bu videoyu izlememiş. İzleyince çok ağır konuşmuş ve video böylece kaldırılmış. 
2- AKP’li yöneticilerin ve bakanların bazıları videoyu görmezden geldi. Bu, genel merkezin “paylaşın” talimatına rağmen olmuş. 
3- Aslında üç bölümlük bir animasyon serisi düşünülüyormuş. İkinci bölümde Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu işlenecekmiş. Ama tüm proje çöpe atılmış. 
4- İletişim Başkanlığı’nın onayı olmadan işleyen bir tanıtım süreciymiş. Bu da büyük rahatsızlık yaratmış. Tabii, burada “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın AKP’nin tanıtım stratejisiyle ne ilgisi olur” haklı sorusu da ayrıca tartışılmaya değer. 
5- Animasyon projesinin önemli ayaklarından biri, AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı. Videoyu yapan ajansa tüm projeyi iptal emri veren ise onun başındaki Hamza Dağ olmuş. 
6- Başta Ayvalı olmak üzere Hamza Dağ’ın ekibine bir süre medyaya çıkma yasağı getirilmiş. İhalelerin verildiği Ayvalı’nın anket şirketi de AKP içinde tartışılmaya başlanmış. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum