Erdoğan ve Putin ne görüşecek? Görüşmenin ana gündemi belli oldu!

29 Eylül'de Rusya'ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Soçi'deki zirvede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ne görüşeceği belli oldu. İşte görüşmenin ana gündem maddesi...

Erdoğan ve Putin ne görüşecek? Görüşmenin ana gündemi belli oldu!
26 Eylül 2021 - 09:40
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, 29 Eylül çarşamba günü Putin ile Erdoğan arasında Soçi'de yapılacak zirvenin ana gündem maddesini açıkladı. Lavrov, "Putin ve Erdoğan İdlib anlaşmalarının uygulanmasını görüşecek" dedi.

Sergey Lavrov Rus basınına yaptığı açıklamada, devlet başkanlarının ana gündeminin "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde teröristlerle mücadeleye ilişkin anlaşmaların uygulanması" olacağını söyledi.

Lavrov, "Türk partnerlerimizle iki yıl önce imzaladığımız, onların (Türkiye kast ediliyor) İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde teröristlerle savaşacaklarına ve teröristleri, Türk ordusuyla işbirliği yapan terörist olmayan silahlı gruplardan ayıracaklarına dair taahütlerini içeren özel anlaşmayı konuşacağız" dedi.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, Lavrov "Türk tarafının yükümlülüklerini yavaş yerine getirdikleri" ifadesini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum