Erdoğan ve Merkez Bankası'na İsmailağa Cemaati'nden faiz desteği!

Erdoğan'ın faiz açıklamalarına ve Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararına, İsmailağa Cemaati'nden destek geldi.

Erdoğan ve Merkez Bankası'na İsmailağa Cemaati'nden faiz desteği!
19 Kasım 2021 - 16:39

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faize karşı açıklamaları ve Merkez Bankası'nın fiaz indirimi sonrasında tartışmalar sürüyor. Birçok kesimden Erdoğan'a ve Merkez Bankası'na tepki gelirken, İsmailağa Cemaati'nden destek geldi.

'İsmailağa Cemaati' tarafından yapılan sosyal medya paylaşımıda, cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Türk lirasının "erimesinin faiz belasından olduğunu savunduğu sözlerine yer verildi. 

"FAİZ YÜZÜNDEN PARA ERİDİ"
Merkez Bankası'nın kararından ve dövizdeki sert yükselişten sonra İsmailağa Cemaati'nden konuyla ilgili olarak bir paylaşım geldi. Paylaşımda, cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun "Faiz yüzünden para eridi ve pahalılık aldı yürüdü. Paranın erimesi o faiz belasından oluyor" ifadeleri kullanıldı.

ERDOĞAN'IN FAİZ AÇIKLAMALARI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin son grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusura bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Enflasyonla mücadelemi de sürdüreceğim" diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası'nın bağımsızlığıyla ilgili, "Merkez Bankası bağımsız değil mi? Bırakın da bağımsız olarak kararını o versin." demişti. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum