Erdoğan ve Bahçeli Anıtkabir'deki 23 Nisan törenine katılmadı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. kuruluş yıldönümü törenlerle kutlanıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, geçmiş yıllardaki alışkanlığını sürdürerek yine Anıtkabir'deki törene katılmadı. Ayrıca MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de Anıtkabir'deki törene katılmadığı görüldü.

Erdoğan ve Bahçeli Anıtkabir'deki 23 Nisan törenine katılmadı
23 Nisan 2021 - 11:01 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 11:16

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin 101. açılış yıl dönümü törenlerle kutlanıyor. Çocuklarla birlikte Anıtkabir’i ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Ziya Selçuk’un ardından Anıtkabir’e gelen TBMM Başkanı Mustafa Şentop da Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anıtkabir’de bugün düzenlenen 23 Nisan törenine katılan tek siyasi parti lideri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmiş yıllardaki alışkanlığını sürdürerek yine Anıtkabir'deki törene katılmadı.  Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de törende yer almadığı görüldü.

BAYRAK DİREĞİ AÇACAK
2014 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, o tarihten bu yana Anıtkabir’de düzenlenen 23 Nisan törenlerine iştirak etmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bugün saat 16.00’da İstanbul Çamlıca’da yeni dikilen bayrak direğine, ilk bayrağın göndere çekilmesi törenine katılacağı belirtildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum