Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu hakkında çarpıcı sözler: Telefonda kavga ettiler, Pelikan kuruldu

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başçı, Davutoğlu ile Erdoğan'ın telefonda kavga ettiğini ve ardından Pelikan'ın kurulduğunu söyledi.

Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu hakkında çarpıcı sözler: Telefonda kavga ettiler, Pelikan kuruldu
16 Kasım 2021 - 11:40

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Başçı, İstanbul'da gazetecilere dikkat çeken açıklamalar yaptı. Başçı, Ahmet Davutoğlu ile Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmişte telefonda kavga ettiğini açıkladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun AKP'den ayrılış sürecini anlatan Abdullah Başçı, 17-25 Aralık'ı işaret ederek şöyle konuştu:

"YOLSUZLUK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR' DEDİ"
"Ahmet Davutoğlu başbakanlığı döneminde yolsuzlukların had safhaya ulaştığını söyleyerek buna müdahale etmek istedi. Şeffaflık yasası çıkardı. O zaman da Davutoğlu, ‘Arkadaşlar partinin içinde yolsuzluk almış başını gidiyor. Bunu partiden kazıyacağım. Şeffaflık yasası ile herkes hesap verecek. Her yıl başı her milletvekili mal beyanında bulunacak. Malı manasız şekilde artanı hesaba çekeceğim’ demişti."

"ERDOĞAN'LA TELEFONDA KAVGA ETTİLER"
Başçı, “Sayın Davutoğlu böyle konuşunca o zaman ki AKP’li milletvekilleri arkasından küfür etti. ‘Bu adam nereden geldi’ diye söylendi. Akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olaya müdahale etti. ‘Bu şeffaflık yasasına izin vermem. Sen böyle bir şey yaparsan ben partiye ilçe başkanı olacak adam bile bulamam’ yanıtı verdi. Davutoğlu ise milletten yana bir duruş sergiledi. Uzun süre tartışıp, telefonda kavga ettiler. Bunu herkes bilsin” diye konuştu.

"KAVGA SONRASI PELİKAN KURULDU"
Bu olayın ardından Pelikan'ın kurulduğunu söyleyen Başçı, "Erdoğan yanlısı gazeteciler bir araya geldi. Bir yalı kiraladı. Oradan Davutoğlu’nu yıpratacak haberler servis etmeye başladılar. Velhasıl kelam Davutoğlu o süreçlerde şunu yapmaya çalıştı; şeffaflık" dedi.

5’li çete diye anılan müteahhitlere Davutoğlu döneminde ihale verilmesinin talep edildiğini söyleyen Başçı, Davutoğlu’nun yukarıdan gelen bu talepleri de reddettiğini, Erdoğan’la uzun süre karşı karşıya kaldığını ve ayrı düştüklerini ifade etti.

"ERDOĞAN BİZİ ASLA HEDEF ALAMAZ"
Başcı konuşmasının devamında ise "Çıkıyor ‘Bay Kemal’ diyor. Çıkıyor Akşener’e, ‘Gelin hanım bunlar iyi günlerin’ diyor. Ama bakın Davutoğlu’na tek kelime edemiyor. Edemez. Edeceği zaman misliyle karşılığını alacağını bilir. Bu yüzden Erdoğan asla bizi hedef alamaz” diye konuştu.


YORUMLAR

  • 1 Yorum