Erdoğan, peş peşe zam gelen akaryakıt fiyatlarıyla ilgili ilk kez konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, peş peşe gelen zamların ardından 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, "Pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir" dedi.

Erdoğan, peş peşe zam gelen akaryakıt fiyatlarıyla ilgili ilk kez konuştu
15 Haziran 2022 - 14:20 - Güncelleme: 15 Haziran 2022 - 17:45


Partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, peş peşe gelen zamlar nedeniyle 30 liraya dayanan akaryakıt fiyatları hakkında konuştu.

Erdoğan, "Pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek" dedi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
"Çiftçilerimizin tohum, mazot, gübre gibi girdilerindeki artışının farkındayız. Bunun için alım fiyatlarını yüksek tutmaktan, prim ve destekleme rakamlarını artırmaya kadar pek çok önlem alıyoruz. Dünyanın ciddi bir gıda krizi ile yüz yüze olduğu şu dönemde, üretimin artarak sürmesi en başta gelen önceliğimizdir. Enerjideki dışa bağımlılığımızı azaltmak içinde yoğun çaba içindeyiz. Karadeniz'de keşfettiğimiz 540 milyar küplük doğal gazı bir an önce milli sisteme bağlamak için gece gündüz çalışıyoruz.

"RAKAMLAR RAHATSIZ EDİCİ DÜZEYDEDİR"
Pazartesi günü Filyos'da Karadeniz gazı denize ilk boru indirme ve kaynak törenini yaparak bu yönde önemli bir adım daha attık. Yerli ve yenilenebilir enerji kaynak potansiyelimizi en üst seviyede değerlendirilebilecek her yolu, yöntemi devreye alıyoruz. Petrol fiyatlarındaki aşırı yükselmeye bağlı olarak, pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeydedir. Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek. Ama petrol tüketiminin çok büyük bölümünü ithalat ile karşılayan bir ülke olarak hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz. Petrol fiyatlarının katlanarak artan bu seviyesinin sadece bizim değil, hiçbir ülke bakımından sürdürülebilir olmadığı açıktır. Bu fiyatların makul fiyatlara düşmesiyle birlikte pompa fiyatlarının da gerileyeceğini ümit ediyoruz"


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 hafta önce
    Ulan sizin dininiz imanınız yok. Sizin taptığınız Allah ile benim taptığım Allah aynı Allah değil. Sizin inandığınız İslam dini benim tabi olduğum İslam dini aynı Din değil. Zira Budistler dahi taşa taparken onlarda bile ahlak ve vicdan varken, sizin dininiz nasıl bir din ki, ne ahlakınız ne de vicdanınız dahi yok. Allah’sız kitapsız Kur’an’sız Peygambersiz yaratıklar sizi.