Erdoğan, Milli Görüş lideri Oğuzhan Asiltürk ile iftar yaptı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile iftarda buluştu. Erdoğan, Asiltürk'ü yeni yılın ilk günlerinde evinde ziyaret etmişti.

Erdoğan, Milli Görüş lideri Oğuzhan Asiltürk ile iftar yaptı
22 Nisan 2021 - 04:32

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk ile birlikte iftar yaptı.

Erdoğan, Ocak ayında Asiltürk'ü evinde ziyaret etmişti. İkilinin görüşmesi siyaset kulislerini hareketlendirmiş, Saadet - AK Parti ittifakına ilişkin çeşitli yorumlar çıkmıştı.


Bir cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Asiltürk'le görüşmesine ilişkin ''Geçmişte beraber olduğumuz bir büyüğümdür. 86 yaşında bir büyüğüm. Benim bu ziyaretim hem bir nezaket ziyareti hem de bu ittifak meselesinde yani bir seçim ittifakı mı olur veya geleceğe yönelik biz bir terörle mücadele verirken burada bu terörle mücadelede her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Yani biz bir yalnızlığı hissetmememiz lazım. Bunun için de şu anda buna benzer görüşmeleri bundan sonra da yapmayı planlıyorum, yapacağım" demişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum