Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kandil' sözlerine cevap verdi

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'i yerle yeksan edeceğim" diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap verdi.

Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kandil' sözlerine cevap verdi
06 Kasım 2021 - 17:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman'da yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kandil denen yuvayı yerle yeksan etmezsem Kılıçdaroğlu demesinler" sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, "Bay Kemal çıktı ne diyor? Gelirse, eğer gelirse, Kandil'i yerle yeksan edecekmiş. Bay Kemal, sana bu millet bu devleti teslim eder mi?" dedi.


Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:
"Batman yıllarca terör örgütünün zulmü altında acılar çekmiş, kayıplar vermiş bir şehirdir. Karşımıza hep tek parti döneminin millete ve değerlere düşman faşizminin ayak izleri çıkmaktadır. Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşayan insanlar olarak her türlü saldırıya birlikte karşı koyduk. 

"OHAL'İ BİZ KALDIRDIK"
Ne zamanki ülkede ipler tek parti zihniyetinin eline geçti o vakit hep birlikte sıkıntı yaşamaya başladık. Kaynaklarımızı tek parti faşizmi yok etmeye çalıştı. Ülkenin başına bir felaket gibi çöken bu zihniyete karşı milletin safında yer alanlar çeşitli bahanelerle, darbelerle susturuldu. Menderes'ten itibaren sandık zaferleri darbe duvarına çarptı. Uzunca bir süre bölge insanını sefalete, yokluğa mahkum edecek ihmaller yaşandı. Hükümete geldiğimizde böyle bir Türkiye, böyle bir bölge fotoğrafı ile karşı karşıyaydık. Hemen kolları sıvadık. İlk iş insanların zihin dünyalarında baskıyla özdeşleşmiş olan OHAL'i biz kaldırdık. Ardından en büyük yatırım seferberliğini başlattık. Kamu altyapıları ile donattık. 

KANDİL CEVABI
Bay Kemal çıktı ne diyor? Gelirse, eğer gelirse, Kandil'i yerle yeksan edecekmiş. Bay Kemal, sana bu millet bu devleti teslim eder mi? Bu HDP'ye, İYİ Parti'ye devlet teslim edilir mi? "


    YORUMLAR

    • 0 Yorum