Erdoğan'ın tepki gösterdiği hakim ve savcı hakkında karar verildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepki gösterdiği Özlem Ağ'ı 23 yerinden bıçaklayan eşin tahliyesini isteyen savcı ve tahliye eden hakim hakkında karar verildi. HSK, iki ismin görev yerlerini değiştirdi.

Erdoğan'ın tepki gösterdiği hakim ve savcı hakkında karar verildi
21 Mart 2022 - 14:00


Tokat’ta eşi Özlem Ağ'ı 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ’ın tahliye edilmesiyle ilgili davada Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK), inceleme izni verdiği hakimin Şırnak Silopi’ye, savcının ise Bitlis Mutki’ye geçici olarak görevlendirilmesine karar verildi.

ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat’ta boşanma aşamasında olduğu eşi Özlem Ağ’ı barışmaya gittiği baba evinde bıçaklayan zanlı Samet Ağ’ın, 3 ay sonra serbest bırakılmasına tepki göstermişti.

Erdoğan, şu ifadeleri kullanmıştı:
"Tokat'taki Özlem kardeşimizin 23 yerden ahlaksız, adi eşi tarafından bıçaklandığını öğrendim. Dikkat edin 23 yer. Ne yaptılar diye Adalet Bakanlığı'nın da sunumu vardı, sordum.

Meğerse 3 aydan sonra serbest bırakmışlar adamı. Hemen araştırdık, hamdolsun tekrar bu adi herifi içeri almışlar. Hemen irtibatı kurduk, Tokat milletvekilimiz Özlem hanım takip edecek, ben de takip edeceğim.

2.5 yaşında da çocuğu var. 23 yerden bıçaklıyor. Ey hakim sen nasıl oluyor da böyle birisini serbest bırakıyorsun. Hakim böyle tasarruf yapıyor, sonra yargıya hakaret. Ne hakareti. Sen bu adamı serbest bırakıyorsan bununla ilgili söylenmesi neyse bunu ben sana söylerim. Sonuna kadar da takip edeceğiz, daha bitmedi işimiz.

Bakanıma da bunu söyledim, bunu yakın takibe alacaksın, beni de bilgilendireceksin, atılması gereken adımı atacağız. Bu hakim de olabilir, savcı da olabilir. Adalet ortada kalmaz, onun için de gereğini yapacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum