Erdoğan'ın övdüğü tarım kredi marketine AKP'li milletvekili tepki gösterdi

Marketlerdeki fahiş fiyatlara artan tepkinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi marketinden alışveriş yapmış ve övgüyle bahsetmişti. Erdoğan'ın övdüğü markete AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ tepki gösterdi.

Erdoğan'ın övdüğü tarım kredi marketine AKP'li milletvekili tepki gösterdi
28 Aralık 2021 - 16:41 - Güncelleme: 28 Aralık 2021 - 16:41


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda alışveriş yapmaya gittiği ve övgüyle bahsettiği markete AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'dan eleştiri geldi.

Demirbağ, fırsatçıların piyasayı manipüle etmesini engellemek ve fiyat artışını önlemek amacıyla Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerindeki gıda fiyatlarının düşürülmemesini eleştirdi. Demirbağ, piyasaya göre tarım kredi marketlerinde satılan ürünlerin fiyatlarında bir fark bulunmadığını söyledi.

Tarım marketlerinin gıda fiyatlarının belli bir düzeye çekme amacıyla kurulduğunu belirten Demirbağ, tarım marketlerinde birkaç üründe düşük fiyat olduğu söyledi.

“PİYASAYA GÖRE CİDDİ  BİR FARK BULUNMUYOR”
Sözcü'nün haberine göre Tarım marketlerdeki fiyatların yüksek olduğunu belirten AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, şu ifadeleri kullandı:

“Halk ekmek fabrikaları, nasıl ki ekmek fiyatlarını dengeleme görevi ifa ediyorsa, tarım marketler de gıda ürünlerinin fiyatını, belli bir düzeye çekme görevini yerine getirmek için kuruldu.

Ancak benim bu marketleri gezip gördüğüm kadarıyla, tarım marketlerindeki ürünlerde, piyasaya göre ciddi bir fark bulunmuyor. Birkaç üründe bir miktar düşük fiyat var. Ancak bu fiyatlar, Cumhurbaşkanımızın beklentilerini karşılayacak düzeyde değil.

Bu durumu gerek Tarım ve Orman Bakanlığı,  gerekse de Sanayi Bakanlığı yetkililerine ileteceğiz. Genel müdürümüzle yaptığım görüşmede, tarım marketlerinde uygulanan fiyatların gerekçesini; piyasaya yeni girdiklerini, diğer marketlerin ellerinde stokları olduğunu ifade etti.

Müdür bey, ürünlerin alış fiyatının üstüne, sadece personel ve kira giderlerini ekleyerek satış yaptıklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde tarım marketlerde ciddi fiyat düşüşleri bekliyoruz."


YORUMLAR

  • 1 Yorum