Erdoğan'ın "Fiyatlar gayet uygun" dediği marketin zarar ettiği ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın alışveriş yaptıktan sonra "Fiyatları gayet uygun” dediği Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin zarar ettiiği belirlendi. 

Erdoğan'ın "Fiyatlar gayet uygun" dediği marketin zarar ettiği ortaya çıktı!
04 Ekim 2021 - 12:22 - Güncelleme: 04 Ekim 2021 - 12:31
İstanbul Kısıklı'da evinin yakınlarındaki bir Tarım Kredi Kooperatifi marketini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hayat pahalılığı ve enflasyon ile mücadele sözü vererek, "1000 yeni market açma talimatı" verdiğini dile getirmişti. Alışverişin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, "Tarım Kredi Kooperatifleri'mizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer." yorumunda bulunmuştu.

MARKETİN ZARAR ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI
Anka'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fiyatlarının uygun olması ile övündüğü Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinin zarar ettiği anlaşıldı. Tam adı Tarım Kredi Birlik Tarım Ürünleri olan şirketin 2019 yılındaki 46 milyon 5 bin 231 lira olan zararının, 2020 yılında 58 milyon 253 bin 561 liraya yükseldiği görülüyor.

ERDOĞAN: "SAYILARINI ARTTIRACAĞIZ"
Basın mensuplarına yaptığı açıklamada bu türden marketlerin sayısını arttıracaklarını belirten Erdoğan, "Bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatifleri'ne verdiğimiz talimatlar var. Tabii süratle 500 metre kareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız” demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum