Erdoğan'ın AKP'nin kuruluşunu ilan ettiği konuşma 3 paket sigaraya yazılmış!

AKP'nin kuruluş sürecinde Erdoğan'ın konuşma metinlerini hazırlayan Ali Murat Güven pişmanlığını dile getirdi. Katıldığı bir televizyon programında açıklamalar yapan Güven, Erdoğan'ın AKP'yi Türkiye ve dünyaya tanıttığı konuşma için para yerine sigara istediğini söyledi. 

Erdoğan'ın AKP'nin kuruluşunu ilan ettiği konuşma 3 paket sigaraya yazılmış!
21 Eylül 2021 - 14:20
TV 5 ekranlarında yayınlanan "Düşünme Vakti" programına bir dönem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın metin yazarlığını yapmış olan Ali Murat Güven konuk oldu.

Erdoğan'ın 14 Ağustos 2001 günü Ankara Beykent Otel’de gerçekleştirdiği 45 dakikalık partiyi ilan konuşmasını kendisinin kaleme aldığını söyleyen Güven'in dikkat çeken açıklaması ise şu şekilde:

KARŞILIĞINDA 3 PAKET SİGARA ALMIŞ
AKP'nin tanıtımı için kaleme aldığı ve Erdoğan tarafından seslendirilen 45 dakikalık konuşması için para almadığını belirten Güven, "Para da almadım, yalnız Hüseyin Besli’den 3 paket sigara istedim" ifadelerini kullandı.

"BUGÜN OLSA YAZMAM"
Sunucunun "Yazdığınıza pişman mısınız?" sorusuna yanıt veren Güven, "Çok pişmanım tabii ki. Bugün olsa yazmam. Neden pişmanım, çünkü, onlar benim hayallerimmiş, partinin hayalleri değilmiş. İnanmamış, içselleştirmemiş, empati kurmamış. Okumuş, 'Çok güzel, harika yazılmış' demiş. Bire bir kullandı, ben de televizyon başında, İstanbul’da takip ettim. Tek bir kelimeyi bile çıkarmadı, birkaç pekiştirici ekleme yaptı. Hepsini okudu küçük küçük kartonlara bölünmüş olarak. Gözlerim doldu; ama şeye gelince… Mesela ben  ne yazmışım? 'Bizim iktidarımıza hiçbir milletvekili, parmak kaldırma makinesine dönüşmeyecektir. Türk demokrasisinde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum