Erdoğan, ilk kez "Kriz" dedi: Her kriz beraberinde yeni fırsatları getirir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından ekonomiye ilişkin yaptığı paylaşımda ilk kez "Kriz" ifadesini kullandı. Erdoğan, "Her kriz beraberinde yeni fırsatları getirir" dedi.

Erdoğan, ilk kez "Kriz" dedi: Her kriz beraberinde yeni fırsatları getirir
03 Ocak 2022 - 17:41
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından ihracat ve istihdama ilişkin paylaşımda bulundu. Erdoğan'ın ilk defa "Kriz" ifadesini kullanması ise dikkat çekti.

Erdoğan, "Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir. Türkiye ilk defa krizlerin altında ezilen değil krizleri yöneten, hatta fırsata çeviren bir ülke konumuna gelmiştir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:
"İhracat artışının büyümedeki yansımaları bilhassa sanayi üretimi, kapasite kullanım oranı, istihdam gibi göstergelerde daha net görülüyor. Türkiye ekonomisi 2021 Ekim ayı itibarıyla salgın öncesi döneme göre 2 milyon ilave istihdam oluşturmuştur.

Her kriz beraberinde birçok fırsatı da getirir. Türkiye ilk defa krizlerin altında ezilen değil krizleri yöneten, hatta fırsata çeviren bir ülke konumuna gelmiştir.

Türk ekonomisi; yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme ilkeleri doğrultusunda gelişimini sürdürecektir."YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 hafta önce
    En büyük CİHAD zalime karşı savaşmaktır. İşledikleri (kötülüklerden) ötürü, zalimlerden kimini kimine veli/dost/yönetici/tabi yaparız. (6/En'âm 129) Allah’a yalan uydurarak iftira eden ve O’nun ayetlerini yalanlayandan daha zalim kim olabilir? Şüphesiz ki o zalimler, kurtuluşa ermezler. (6/En'âm 21) Şüphesiz ki kâfir olan ve zulmedenleri, Allah bağışlayacak ve onları bir yola hidayet edecek değildir. (4/Nisâ 168) (Onları ileteceği tek yol) içinde ebedî kalacakları cehennem yoludur. Ve bu, Allah’a kolaydır. (4/Nisâ 169)