Erdoğan, FETÖ'yü fonladığı söylenen ve Sedat Peker'in videolarını çektiği Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidiyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini finanse etmekle suçlanan ve Sedat Peker'in videolarını çektiği Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edeceğini açıkladı.

Erdoğan, FETÖ'yü fonladığı söylenen ve Sedat Peker'in videolarını çektiği Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidiyor
20 Ocak 2022 - 17:56


TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) temasları sırasında gazetecilerin, ziyaretlerine ve gündeme ilişkin sorunlarını yanıtladı. Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek günlerde BAE'ni ziyaret edeceğini söyledi.

TBMM Başkanı Şentop ise Türkiye ve BAE arasında uzun bir tarihi bir bağ olduğunu ifade etti. Şentop, BAE ile yakın ilişki ve iş birliği için her iki tarafın da istekli olduğunu BAE yetkililerinin de güçlü bir irade içinde bulunduğunu söyledi.

FETÖ'NÜN DARBE GİRİŞİMİNİ FONLADIĞI SÖYLENMİŞTİ
Şentop, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Şubat ayında Türkiye'nin uzun süre dış politikada gerilim yaşadığı, AKP'li isimler ve iktidara yakın medyanın FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini finanse etmekle suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret edeceğini ifade etti.

Öte yandan, organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla yargılanan Sedat Peker, aylarca konuşulan videolarını BAE'de çekmişti. Ayrıca Peker'in uzun süredir BAE'de olduğu biliniyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum