Erdoğan'dan yeni FETÖ açıklaması: "Açık söylüyorum aldandık"

Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünden önce Meclis'te AKP grup toplantısında konuştu. Erdoğan, FETÖ'ye karşı mücadele ettiklerini belirterek "Evet, açık söylüyorum, aldandık" dedi.

Erdoğan'dan yeni FETÖ açıklaması: "Açık söylüyorum aldandık"
14 Temmuz 2021 - 17:24
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle FETÖ'ye değinen Erdoğan, ""FETÖ'yü de son mensubu etkisiz hale getirilene kadar takip edeceğiz. Din kisvesi adı altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz. Kutsallarımıza saldıranlara prim vermeyeceğiz. Dinimizin kutsiyetini yıllar yılı bunlar sömürdüler. Evet, açık söylüyorum aldandık ama şimdi toparlandı." dedi.

Kimi muhalefet belediyelerinin bakanlıkların çalışmalarını sahiplendiğini iddia eden Erdoğan, "Sahiplenme çalışmalarına karşı dikkatli olmalıyız. Her türlü hırsızlık kötüdür. Siyasi hırsızlık, hizmet hırsızlığı daha da kötüdür."  görüşünü savundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Vatandaşlarımızın kapısına seçimden seçime giden bir parti olmadık, olmayacağız. CHP içinde gizlenemez hale gelen taciz, tecavüz, hırsızlık, istismar skandallarını gözlerden kaçırmak için başlattığı karalama kampanyalarını başlarına geçireceğiz. Siyaseti sadece medya görünürlüğü gibi yollarla yapamayız. AK Parti’yi millet kurdu bu partinin sahibi millettir. Vatandaşımıza kendisine verdiğimiz değeri gösterecek bir duruş ortaya koyacağız. Milletin partisi olmak milletle beraber yürümektir. Türkiye’nin bugünü gibi geleceğini de inşa edebilecek yegane siyasi yapı yine burasıdır. Türk siyasetini kirleten siyasi müsilajı da etkisiz hale getireceğiz.

Yaptığımız hastanelere karşı çıkanların, laf olsun diye bunu yaptıkları salgın döneminde ortaya çıktı. Bunların tek taahhütleri atılan temelin üzerini kapatmak var olanı dağıtmak olan zihniyetin hangi meseleye çözüm üretebileceği muhasebesini milletimizle birlikte yapmalıyız. Her türlü hırsızlık kötüdür ama siyasi hırsızlık daha kötüdür. Bunun için de iyi bir çalışma yürütmeliyiz.

Tek parti özlemiyle yanıp tutuşan bir muhalefet var. Karşımızda yalan, çarpıtma dışında yöntem bilmeyen bir muhalefet var. Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak bizden başka derdi millet, devlet, evlatlarına büyük ve güçlü bir Türkiye bırakmak olan başka bir siyasi kadro yoktur. Türkiye adım adım hedeflerine yaklaşıyor.

“AÇIK SÖYLÜYORUM, ALDANDIK”
Yarın 15 Temmuz darbe girişiminin 5’inci yıldönümüdür. Meclisimiz o gece sergilediği cesur duruşla gazilik unvanını hak ettiğini bir kez daha göstermiştir. Devlet ve millet hayatının her yerine sızan bu sinsi yapının ülkeden temizlenmesi kolay değildir. Biz bunları içeride de dışarıda da kovalıyoruz, yakaladıkça Türkiye’ye getiriyoruz. Orta Asya’nın en büyük finans olaylarını koordine eden yakalandı, getirildi, sorgulamaları yapıldı, şimdi yola devam ediyoruz. Örgütün ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde hain emellerini yerine getirmek için fırsat kollayan mensupları olduğu açıktır. FETÖ’nün son mensubu etkisiz hale getirilene kadar takip edeceğiz. Din kisvesi altında milleti sömürenlere izin vermeyeceğiz. Bizim kutsallarımıza saldıranlara izin vermeyeceğiz. Dinimizi yıllardır bunlar sömürdüler. Evet, açık söylüyorum, aldandık. Şimdi toparlandık. 2010’dan sonra bu süreci farklı bir atmosferde götürüyoruz.

Ülkemizin güvenliği artık tehditlerin bulunduğu yerde başlıyor. Fiili ve potansiyel tehdidi, saldırıları sınırlarımıza dayanmadan önleme konusunda adımlarımızı atıyoruz. Bu güçlü altyapıyı kurmazsak bu topraklarda bizi huzur, güven ve refah içinde yaşatmayacaklarını biliyoruz, görüyoruz. Bunun için terör örgütlerine ve onların faaliyetlerine sadece silahlı yapılar olarak bakmıyoruz. Ülkemizin maruz kaldığı saldırıların siyasetin, ticaretin, sosyal hayatın doğal mecrasından olmadığının farkındayız. PKK’ya da FETÖ’ye de diğer yapılara karşı da teyakkuz halini sürdüreceğiz. Bu sadece bizim, sadece siyasetin sorumluluğundaki bir mesele değil. Yeni nesillerin, çocuklarımızın bu anlayışı okul öncesinden başlayarak, geliştirerek kazanmasını sağlamak mecburiyetindeyiz. Kültürünü, değerlerini bilmeyen nesiller elimizden akıp gitmeye mecburdur. 15 Temmuz gibi hadiseler bize sürekli hatırlamamız gereken tarihi dönüm noktalarıdır.


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dayı
  2 ay önce
  Cumhuriyet tarihinin ilk ve tek aldanan cumhurbaşkanı.
 • Mert
  3 ay önce
  HZ. ALİ'DEN BİLGELİK VE HİKMET DOLU SÖZLER "Cennet cömertlerin, cehennem cahillerin yeridir." "AsıI yetimIer anadan babadan değiI iIim ve ahIaktan yoksun oIanIardır. " "İnsanlar bilmedikleri şeyin düşmanıdır." "KaIp kör oIduktan sonra, gözIerin görmesinde hiçbir fayda yoktur. " "Dili tatlı olanın kardeşi çok olur." "Ayıbın en büyüğü, sende olan bir ayıpla başkasını kınamandır." "Haksız kazanç ve ahlaksızlıklara düşmemeleri için memurlarınıza yeterince maaş ödeyiniz. " "En büyük düşman, hilesi en gizli olandır. "Cimrilik, bütün kötülükleri ve ayıpları kendinde toplayan bir vasıftır." "Âlimlere: "Niçin öğretmediniz?" sorusu sorulmadan, cahillere: ''Niçin öğrenmediniz?'' sorusu sorulmayacaktır." "Güzel bir karakter, güzel bir yüzden daha uzun ömürlüdür." "Özrü tekrar etmek, günahı hatırlatır." "Sözlerinin amellerinden sayıldığını bilen kimse, az konuşur ve ancak kendisini ilgilendiren şeyleri söyler." "Ben öyle bir insan istiyorum ki; iktidarda iken halktan biri sanılsın, halktan biri iken iktidar sahibi. " "Ahlakını güzelleştir ki, Allah hesabını hafifletsin." "İki yüzlü çıkarcı insanlardan uzak durmak çok zordur. Onlar yapmacık sevgilerini gösterip içlerinde kötülüğü saklarlar. Onları hoşnut tuttuğun sürece sana sevgi duyarlar ve sen bir şeyler verdikçe mutlu olurlar. " "Ahlak'ın ahlaksızların elinde oyuncak olduğu bir toplumdan hayır bekleme." "Sana kızdığı halde, bir kötülükte bulunmayan insanı kendine arkadaş edin. Çünkü öfke insanın ahlakını ortaya çıkarır." "Kendini tanımayan kimse kurtuluş yolundan uzaklaşarak cehalet ve sapıklık yoluna giriverir "