Erdoğan'dan yeni çıkış: "Sığınmacılara kapılarımız sonuna kadar açık, onları asla kovmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sığınmacılara ilişkin yeni açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Sığınmacılara kapılarımız sonuna kadar açık. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Onları asla bu topraklardan kovmayız, kovmayacağız" dedi.

Erdoğan'dan yeni çıkış: "Sığınmacılara kapılarımız sonuna kadar açık, onları asla kovmayacağız
09 Mayıs 2022 - 14:11 - Güncelleme: 09 Mayıs 2022 - 14:22


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen MÜSİAD 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri'nde konuştu.

Erdoğan, sığınmacı sorunu ve Suriyelilerin geri dönüşü hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Erdoğan, "Biz muhacirlik ve ensar kelimesinin ne olduğunu bilen bir kültürüz. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Bizim kapımız açık, onlara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
Birilerinin kalkıp ülkemize hicret eden ama Suriye, ama Afganistan, ama Irak, İran fark etmiyor biz muhacirlik ve ensar olma kabiliyetinin ne olduğunu en iyi bilen bir kültürün mensuplarıyız. Muhacirlik, ensar nedir? Bunu anlamayan bilmeyenlerle bizim işimiz yok. Biz bu yolda aynı anlayışla devam ediyoruz. Suriye'den savaştan çıkıp ülkemize sığınan bu kardeşlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız Bay Kemal. Siz ne derseniz deyin biz ordayız. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Kendileri arzu ettikleri zaman vatanlarına dönebilirler. Biz onları asla bu topraklardan kovmayız ve kovmayacağız da bunu bilesin

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Mert
  1 hafta önce
  ALLAHIN LANETİ ERDOĞAN AİLESİNİN ÜZERİNE OLSUN CUMANIZ MÜBAREK OLSUN.
 • Erhan
  2 hafta önce
  Bak kemallik bişey yok millete söyle biz millet üstümüze alınıyoruz onun için 2023 Haziran'da oyumu senin değil Suriyeliler sana versin oyunu
 • İsmail Kaya(TÜRK GENCİ)
  2 hafta önce
  Arkadaşlar, bu ülkenin kendi cumhurbaşkanı yasayı çiğniyor...
 • ismet
  2 hafta önce
  şu sözlüğü bir salın beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 • 159
  2 hafta önce
  sizin ekşi sözlükteki mecrazını link eklettirme potansiyelini başlık açarak göstericem. sürekli yazarlara farklı hesaplardan ki biri kadın mesaj attırıp link eklettiriyorsunuz. bana da atmıştınız daha önce :) başlığınızı açayım da görün bakalım.
 • Hulisi Vardar
  2 hafta önce
  Az kaldı az senide onlarla göndereceğiz
 • titito
  2 hafta önce
  bizim de artık sana tüm kapılarımız kapalı. bundan sonra ağzınla kuş tutsan sana oy yok. görüşürüz 2023 te
 • Mehmet Karaca
  2 hafta önce
  E vereme oyunu. Ne demek istiyorsun yani? Kimi tehdit ediyorsun? Kimin olduğunu sanıyorsun?