Erdoğan'dan Suriyeli açıklaması: Kovan değil kucaklayan bir iktidarız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sığınmacılarla ilgili açıklaması hakkında konuştu. Erdoğan, "Biz sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidarız" dedi.

Erdoğan'dan Suriyeli açıklaması: Kovan değil kucaklayan bir iktidarız
20 Nisan 2022 - 13:37 - Güncelleme: 20 Nisan 2022 - 13:43


Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM'deki grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Bayramda gidenlere müsaade etmeme değerlendirmemiz var" açıklaması hatırlatıldı. Konuya ilişkin değerlendirmesi sorulan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Süleyman Bey'in dediği doğrudur. Sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidarız. Suriye'deki briket ev inşaatı bittikten sonra o bölgede huzurlu ve güvenli bir ortam sağlandıktan sonra sığınmacılar zaten kendileri gönüllü olarak oraya dönecektir.''

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?
Soylu, "Bu bayram ve önümüzdeki bayram içinde güvenli bölgelere gidiş konusunda bizim de bir tahdidimiz, kısıtımız söz konusu. Bayram gidişine müsaade etmeme konusunda kısıtımız var" demişti.


YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • vataandaşş
  4 hafta önce
  merak etme seçimden sonra kucak kucağa gidersiniz mülteci olarak.
 • Mert
  4 hafta önce
  Macron ve Le Pen 3 saate yakın canlı yayında Halkın önünde karşılıklı kozlarını paylaştılar. Eyyy Tayyip Erdoğan birazcık, karınca kadar olsun eğer cesaretin varsa, çıkarsın Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına kozunu ekranlardan paylaşırsın bizde görelim.
 • Selim
  4 hafta önce
  Ulan ne arapperestmişsiniz siz be! Biraz da mensubu olduğunuz ülkenin insanlarını kucaklasaydınız. Hala gönüllü dönerler diyor! Bu 'dönmeyecekler, biz de göndermeyeceğiz' demek. Türk Milleti uyan!