Erdoğan'dan Lütfi Elvan'a 'yeni görev' hamlesi! DEVA ve Gelecek Partisi'nden Lütfi Elvan'a teklif

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Lütfi Elvan'a, DEVA Partisi'nden "Ali Babacan'ın yeni ekonomi yapılanmasında yer alması için teklif geldiği” belirtildi. Erdoğan'ın ise Elvan'ın başka partiye gitmesini engellemek için Elvan'a yeni bir görev vereceği iddia edildi.

Erdoğan'dan Lütfi Elvan'a 'yeni görev' hamlesi! DEVA ve Gelecek Partisi'nden Lütfi Elvan'a teklif
16 Aralık 2021 - 09:32


İstifasının ardından ismi Gelecek ve DEVA partileri ile anılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a, “Ali Babacan’dan teklif geldiği” öne sürüldü. Babacan’ın ülke ekonomisindeki son durum üzerine partisinde ekonomiyle ilgili “yeni bir ekip kurduğu ve Elvan’ı da bu ekibe dahil etmek istediği” belirtildi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “bunun önüne geçmek için Elvan’a Cumhurbaşkanlığı ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

"EVET" DEMEDİ
Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Elvan, her iki partiden gelen teklife de “evet” demedi.

Bakanlıktan ayrılmasının ardından “gerek hükümet ile ilgili gerekse AKP ile ilgili eleştirel açıklamalarda bulunmadığı, aksine sessizliğini koruduğu” gerekçesiyle Erdoğan’ın “Elvan’a sahip çıktığı, Cumhurbaşkanlığı’nda ya da partide yeni bir görev vereceği” konuşuluyor.

Elvan’ın da yakın çevresine “yaşanan süreçle ilgili partisi AKP’yle ve Erdoğan’la kırgınlık yaşamadığını, bir süre dinlenmek istediğini ifade ettiği” belirtiliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum