Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu hamlesi: İfadesi alınsın!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla siyasi cinayetler iddiaları hakkında tekrar yargıya başvurdu. Erdoğan'ın avukatı dilekçe vererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ifadesinin ivediyle alınmasını talep etti.

Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu hamlesi: İfadesi alınsın!
28 Ekim 2021 - 10:42 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 10:47

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, siyasi cinayetler polemiği sonrası avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na ikinci kez talepte bulundu. Erdoğan, dilekçede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunKılıçdaroğlu'nun ifadesinin ivediyle alınmasını talep etti.

HaberTürk'ün haberine göre dilekçede "Kemal KılıçdaroğluKılıçdaroğlu bahsi geçen dilekçesinde siyasi cinayet iddialarının Cumhurbaşkanımızın bir kısım beyanlarına dayandığını iddia etmiş, bu çerçevede Cumhurbaşkanımızın 15 Aralık 2018, 26 Mayıs 2021 ve 7 Ekim 2021 tarihli konuşmalarına değindikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuşmalardaki niyet ve yaklaşımlarına dair beyanlarının alınmasına müteakip kendisinin de gerekli beyan ve değerlendirmeleri Cumhuriyet Başsavcılığına yazılı olarak sunacağını ifade etmiştir" denildi.

Ayrıca dilekçede, "CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluKılıçdaroğlu, milletvekili sıfatını haiz olması hasebiyle ceza hukuku bağlamında kamu görevlisi de sayılmaktadır. Dolayısıyla bildiklerini, varsa elindeki belge ve delilleri herhangi bir şart ileri sürmeksizin yetkili makamlarla paylaşması yasal bir zorunluluktur. Bu nedenle 15 Ekim 2021 tarihli dilekçesinde bu yükümlülüğünü yerine getirmek için ileri sürdüğü koşulların hiçbir hukuki dayanağı bulunmamaktadır" denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı aracılığıyla verdiği dilekçede CHP lideri Kılıçdaroğlu'nunKılıçdaroğlu'nun bilgisine başvurulması için işlemlerin ivediyle yerine getirilmesi talep edildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum