Erdoğan'dan kabine toplantısı kararı: Erkene alındı!

Kabine toplantısının tarihi öne çekildi. İki haftada bir gerçekleştirilen kabine toplantısının tarihi, Erdoğan'ın talimatıyla erkene çekilerek 10 Haziran'a alındı.

Erdoğan'dan kabine toplantısı kararı: Erkene alındı!
06 Haziran 2021 - 12:29
Kabine toplantısının tarihi erkene çekildi. İki haftada bir gerçekleştirilen toplantı, Erdoğan'ın NATO Liderler Zirvesi nedeniyle öne çekildi. Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak NATO Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Belçika'nın başkenti Brüksel'e gidecek.

10 HAZİRAN'DA YAPILACAK
Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, iki haftada bir gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın tarihi de zirve dolayısıyla öne çekildi. Toplantının 10 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

KORONAVİRÜS SALGINI GÜNDEM MADDESİ
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgınıyla mücadele olacak. Toplantıda, koronavirüsle mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin ardından vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Ekonomik gelişmelerin ele alınacağı toplantıda, NATO Zirvesi öncesi dış politikaya ilişkin de değerlendirmeler yapılacağı öngörülüyor.

ERDOĞAN, BIDEN İLE GÖRÜŞECEK
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Karargahı'nda 14 Haziran'da gerçekleştirilecek NATO Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesi planlanıyor. Erdoğan'ın zirveye katılacak diğer liderlerle ikili görüşmeleri de öngörülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum