Erdoğan'dan faiz çıkışı: Bu can bu tende oldukça faiz sebep enflasyon neticedir

ASKON 12. Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni faiz çıkışı geldi. Erdoğan, "Bu can bu tende oldukça faiz sebeptir, enflasyon neticedir.” dedi.

Erdoğan'dan faiz çıkışı: Bu can bu tende oldukça faiz sebep enflasyon neticedir
31 Aralık 2021 - 13:09


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip ErdoğanAnadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) 12. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, faiz ve döviz kurlarına ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, "Faiz aşağı faiz yukarı. Artık lütfen bu işi kitabımızdan çıkaralım. Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Bunu bilecek, buna inanacağız ve bununla yolumuza devam edeceğiz. Bu can bu tende oldukça açıkça söylüyorum, 'faiz sebeptir enflasyon neticedir, bunu söyleyeceğiz" dedi.

"BİZİM SİLAHIMIZ NAS"
“Dövizden kendi paramıza ciddi bir dönüş başladı. Yastık altında tutulan 5 bin ton altının ne kadarını ekonomiye kazandırırsak elimiz o derece güçlü olur. Bu can bu tende oldukça faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Yılbaşından itibaren hem firmalarımızın hem de vatandaşlarımızın kendi paramıza dönüşü daha da hızlandıracaklarının işaretlerini görüyoruz. Bizim silahımız nas. Biz bu nas ile hareket ediyoruz. Bununla hareket ettiğimiz sürece biz başaracağız.

Döviz kurunda yurt içi talepten kaynaklanan ani, sert ve rasyonel temeli olmayan iniş çıkışlar yaşanmasını engelleyecek tedbirleri aldık, alıyoruz. Kurdaki dalgalanmanın cazibesine kapılanlar nasıl bunun acı faturasıyla yüzleştiyse aşırı fiyat artışına tevessül edenlerin durumu da farklı olmayacaktır. Vatandaşlarımızdan ve iş dünyamızdan ülkemizin bu tarihi atılımına destek vermelerini beklediğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum