Erdoğan'dan CHP'ye: Atatürk hayatta olsaydı bunları sopayla kovalardı

Erdoğan, Ankara'da Atatürk’ü Anma Töreni'nde konuştu. "Çarpık bir Atatürk istismarı ile karşı karşıyayız" diyerek CHP'yi eleştiren Erdoğan, " Gazi hayatta olsaydı onları bu partiden sopayla kovalardı" dedi.

Erdoğan'dan CHP'ye: Atatürk hayatta olsaydı bunları sopayla kovalardı
10 Kasım 2021 - 12:11 - Güncelleme: 10 Kasım 2021 - 12:20
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunca Tarihi CSO Konser Salonu’nda düzenlenen “Atatürk’ü Anma Töreni”nde konuştu. Erdoğan, konuşması sırasında dikkat çeken ifadeler kullandı.

"Çarpık bir Atatürk istismarı ile karşı karşıyayız" diyerek CHP'ye tepki gösteren Erdoğan, "Bu ülkede Gazi'nin mirasına sahip çıkan biri varsa o da biziz. Gazi hayatta olsaydı bunları bu partiden sopayla kovalardı. Gerçi bunların mevcut yapısı içinde Atatürk partinin kapısından içeri sokulur muydu? Bilmiyoruz" dedi.

Erdoğan şunları söyledi:
"Eğer bu ülkede Gazi'nin siyasi, diplomatik, ekonomik, askeri mirasına sahip çıkan birisi varsa o da biziz.

Atatürk isminin arkasına sığınanlar, Allah aşkına soruyorum ne yapıyorlar? Maalesef kendi ülkeleri ve milletleri aleyhine hangi faaliyet varsa onun değirmenine su taşıyan, garip olmanın ötesinde çarpık bir Atatürk istismarcısı kesimle karşı karşıyayız.

Düşünün, bizi gidip Avrupa'ya şikayet edenler bir şey olur mu? Batı'nın büyükelçilerine bizi şikayet edenlerden bir şey olur mu? Mektup yazıp onlara teslim edenlerden bir şey olur mu? Her şey bir yana, sadece son günlerde yaşananlar bile bu çarpıklığın hangi boyutlara vardığını göstermeye yeter.

Türkiye bunca güvenlik krizi yaşadı, terör örgütleri saldırdı, sınırları kuşatılmaya çalışıldı, ekonomik tuzaklara maruz kaldı, güya Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu partinin başındaki zatın bunların hiçbiri için yabancı büyükelçilere Türkiye'nin çıkarını korumak adına mektup yazdığını hatta ima yollu bir cümle kurduğunu görmedik, duymadık. Ama ülkenin en büyük yatırımını engellemek için tamamı yanlış, tamamı yalan ifadelerle kendi iş insanlarımızı tehdit ediyor, yetmiyor yabancılara mektup yazıp Türkiye'ye karşı ittifak çağrısı yapıyor. Şayet Gazi hayatta olsaydı, bunları o partiden sopayla kovalardı. Gerçi bunların mevcut yapısı içinde Atatürk partinin kapısından içeri sokulur muydu? Bilmiyoruz."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum