Erdoğan'dan BAE'den sonra İsrail açılımı: Büyükelçi atayacağız

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan dönüşü uçakta muhabirlerin sorularını yanıtladı. BAE ile normalleşen ilişkiler sonrasında Erdoğan, İsrail ve Mısır'a büyükelçi atanacağını söyledi.

Erdoğan'dan BAE'den sonra İsrail açılımı: Büyükelçi atayacağız
29 Kasım 2021 - 14:21


BAE Veliaht Prensi'nin Türkiye'ye gelmesi ve Erdoğan ile görüşmesinin ardından dış poltikada yeni gelişmele gündeme gelmeye devam ediyor. Türkmenistan dönüşü uçakta soruları yanıtlayan Erdoğan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Mısır ve İsrail ile ilişkiler hakkında konuşan Erdoğan, iki ülkeye büyükelçi atanacağını söyledi.

Erdoğan, "Birleşik Arap Emirlikleri ile başlayan ilişki ister istemez İsrail ve Mısır’la ilişkileri akla getirdi. Siz bu ilişkilere nasıl bakıyorsunuz? İsrail ve Mısır’a büyükelçileri atayacak mısınız?" sorusuna şöyle cevap verdi:

"Şimdi zaten kararımızı verdiğimiz zaman tabi ki büyükelçileri de belli bir takvim içinde atama durumunda olacağız. Bu söylediğiniz ülkelerin kiminde maslahatgüzar olarak atılmış bazı adımlar var. Büyükelçi yok ama maslahatgüzar var. Bu adımları da peyderpey belli takvim içinde atmış olacağız. Birleşik Arap Emirlikleri ile aramızda nasıl bir adım atıldıysa, diğerleriyle de buna benzer adımları atacağız."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    1 ay önce
    Ben senin tahsilini ***. Allah seni özelmi yarattı? Tüm dünya Ekonomistleri gider Mersin'e sen gidersin tersine. Senin bir diploman bile yok Firavun'un kafası Ebu Cehil. Ben seni hakkımı helal etmiyorum. Mahşerde alemlerin Rabbi hakimlerin hakiminin Allah'ın önünde sen göreceksin gününü, elmi yaman beymi yaman göreceksin.